Ulica Ostrowiecka jak nowa

ulica ostrowiecka jak nowa

Jesień czy zima w Ostrowcu Świętokrzyskim nieustanie trwają budowy i remonty dróg. Kolejna wyremontowana ulica to ulica Ostrowiecka w dzielnicy Denków.DSC06988 DSC06989

– Nawierzchnia została wymieniona na odcinku 500 metrów i szerokości 7 metrów- mówi kierownik Wydziału Dróg Urzędu Miasta w Ostrowcu Marcin Karbowniczek.- Na całym odcinku został wyremontowany chodnik oraz wymienione zostały krawężniki, oświetlenie i oznakowania. Na ulicy znajduje się interaktywne przejście dla pieszych, które niebawem zostanie uruchomione. W tym roku to już kolejny odbiór ulic. Były już odbierane ulice: Nowe Piaski, Ogrodowa, Miodowa oraz ulica Przemysłowa. Trwa jeszcze budowa kilku odcinków dróg. Układ komunikacyjny w naszym mieście zdecydowanie się poprawia. Trwa budowa przedłużenia ulicy Rzeczki oraz odbywają się intensywne prace na łączniku ulicy Furmańskiej i Chrzanowskiego.

-Bardzo się cieszę, że kolejny odcinek drogi w tej części miasta został wyremontowany- mówi radny Rady Powiatu Ostrowieckiego Łukasz Dybiec.- Także chodnik przy cmentarzu został wyremontowany co ułatwi przemieszczanie się mieszkańców. Dziękuję Panu prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu za tę inwestycję i za wszystkie inwestycje drogowe. Wiadomo jak ważna jest odpowiednia komunikacja w każdym mieście.

-Jestem szczególnie zadowolony tym, że ulica Ostrowiecka doczekała się remontu-mówi radny Rady Powiatu Ostrowieckiego Dariusz Czupryński. – Czekamy teraz na remont parkingu przy cmentarzu. Kiedyś przy ulicy Ostrowieckiej znajdował się dom mojej mamy, więc z tym miejscem jestem sentymentalnie związany. Im tu jest lepiej tym moja radość jest większa. W całym mieście remontowane są drogi. To poprawia bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

Polecamy również