CKU NIEUSTANNIE PRZYCIĄGA

cku foto

Centrum Kształcenia Ustawicznego kończy z sukcesem nabór na kolejny semestr, który rozpocznie się w lutym tego roku. Bardzo szybko udało się zrekrutować kandydatów chcących uczyć się w takich zawodach jak rolnik, informatyk, elektryk, opiekunka dziecięca czy na nowym kierunku w zawodzie kucharz.

– Są jeszcze wolne miejsca na kwalifikacyjnych kursach zawodowych w zawodach opiekun medyczny, fryzjer i technik architektury krajobrazu, a jeśli chodzi o szkołę policealną – to na techniku sterylizacji medycznej. Tak duża popularność naszej oferty nawet pomimo pandemii i związanych z nią obostrzeń bardzo mnie cieszy. Dziękuję najpiękniej jak umiem naszym mieszkańcom za to, że potrafią docenić nasz potencjał, myślą też o swoim ciągłym rozwoju. To nie przypadek, że za każdym razem udaje się zrekrutować tak wiele osób. Dziękuję również pracownikom zaangażowanym w upowszechnianie wiedzy na temat naszej oferty – mówi dr Aneta Pierścińska-Maruszewska, dyrektor CKU.

Oferta CKU jest bogata i nic dziwnego, że na naukę w placówce decyduje się rocznie około 300 osób.

– Dzięki panu prezydentowi i naszym radnym mamy budżet, który zapewnia dobre warunki do nauki, do tego nasi słuchacze kształcą się pod okiem fachowców, praktyków z bogatym doświadczeniem – dodaje A. Pierścińska-Maruszewska.

CKU na wnioski czeka jeszcze tylko do końca przyszłego tygodnia.

Polecamy również