PSP 7 pomaga czworonogom

czolo

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. H. Sienkiewicza już kolejny raz wykazali się wrażliwością i z zaangażowaniem przystąpili do akcji zbiórki karmy na rzecz Ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Animals”.pomagaja czworonogom 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

3 marca uczniów edukacji wczesnoszkolnej odwiedziły wolontariuszki, panie: Iwona i Agnieszka oraz kotka Kleo. Reprezentanci klas uczestniczący w spotkaniu, poznali problemy bezdomnych czworonogów czekających na adopcję. „Pies i kot to stworzenia, które czują i nie można ich traktować jak rzecz. Dlatego decyzja o wzięciu zwierzaka ze schroniska musi być przemyślana. Kiedy stoicie jednak przed wyborem- kupić czy adoptować z przytuliska, zachęcam ofiarujcie dach nad głową bezdomnym czworonogom”- mówiła pani Agnieszka Tomczyk.

Uczniowie „Siódemki” zebrali prawie 100 kg karmy dla psów i kotów. W akcję włączyli się wychowawcy klas I- VIII, Mały Samorząd Uczniowski oraz Samorząd Uczniowski klas IV- VIII.

Wolontariusz, to ten, kto bezinteresownie pomaga potrzebującym. Serdeczne dziękujemy uczniom- małym i dużym wolontariuszom oraz rodzicom za okazane serce i ofiarowaną karmę.

Tekst i Foto PSP nr 7

 

Polecamy również