Aktywne dzieciaki z JANINKOWEGO PRZEDSZKOLA nr 15 podczas pracy zdalnej

pczolo

p1p3p8p1p2p3p4p5p6p7p8p9p10p11p12p13 p1 p2 p3 p4 p5 p6 p7p10 p11 p12 p13 p14 p15Czas zdalnego nauczania przypadający w terminie 29.03 – 17.04.2021 r. wymagał gotowości i determinacji w realizowaniu zadań dydaktycznych zarówno od dzieci, rodziców, jak i od nauczycieli.

Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 15 na osiedlu Ogrody bardzo sprawnie i efektywnie wykonywały zadania przesyłane przez swoje wychowawczynie na zamknięte grupy wirtualne.

Nauczycielki tak dobierały ćwiczenia, aby realizować podstawę programową oraz kształtować i rozwijać u dzieci koordynację wzrokową, słuchową, ruchową oraz sprawność manualną.

Stąd w materiałach edukacyjnych nie zabrakło propozycji wykonania różnorodnych prac plastycznych, wysłuchania bajek i wierszyków, obejrzenia filmików edukacyjnych, wykonania ćwiczeń gimnastycznych czy też śpiewania i słuchania piosenek. We wszystkich grupach wiekowych znalazły się obszerne informacje o wiośnie oraz o świętach i zwyczajach wielkanocnych. Stąd takie tytuły prac, jak: wielkanocny kogucik – praca z nieużytków, wiosenne drzewko – praca plastyczna czy też kwiaty w naszym ogródku – wyklejanie techniką origami. Dzieci pięcioletnie i sześcioletnie mierzyły się z trudniejszymi zadaniami – utrwalały pojęcia związane z następstwem czasu, przeliczały i określały elementy w zbiorach. Przedszkolaki z Janinkowego Przedszkola nr 15 wraz ze swoimi rodzicami, którzy dzielnie wspierali swoje pociechy, rzetelnie i systematycznie odrabiały wszystkie zlecone zadania i ćwiczenia. Jednak nic nie zastąpi przedszkola, do którego można przyjść oraz uczyć się i bawić w nim wraz ze swoją panią, koleżankami i kolegami z grupy. Dlatego radość jest ogromna z powrotu do stacjonarnego pobytu w przedszkolu.

Tekst i foto PP nr15

Polecamy również