Kolejni nietrzeźwi wyeliminowani z ostrowieckich dróg

DSC08907

W ostatni wakacyjny weekend policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch pijanych kierujących. Jeden z zatrzymanych to 47-letni mieszkaniec gminy Bodzechów, który mając blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie kierował samochodem marki Audi. Drugiego mężczyznę, który wykazał się brakiem wyobraźni oraz odpowiedzialności zatrzymał funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Kunowie, wracający do domu po zakończonej służbie. 35-latek wsiadł za kierownicę bmw mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Pomimo apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, jest ogromnym zagrożeniem na drodze nie tylko dla siebie, ale także dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Jako pierwszy w ręce ostrowieckich policjantów wpadł 47-letni mieszkaniec gminy Bodzechów. Do jego zatrzymania doszło w miniony piątek po godzinie 20 w miejscowości Sarnówek Mały. Z relacji zgłaszającego wynikało, że podróżując ciągnikiem rolniczym w kierunku miejscowości Sarnówek nagle z przeciwka zauważył jadący środkiem jezdni pojazd marki Audi. Mężczyzna chcąc uniknąć zderzenia zjechał maksymalnie na prawą stronę, lecz pomimo tego kierujący niemieckim autem uderzył w jego tylne koło. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z ostrowieckiej drogówki. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że kierującym pojazdem marki audi był 47-letni mężczyzna, który mając blisko 3,5 promila alkoholu odważył się wsiąść za „kółko” swego auta.

Z kolei w minioną sobotę kwadrans po godzinie 15.00 st. sierż. Mariusz Głuszek z Komisariatu Policji w Kunowie udaremnił jazdę 35-letniemu mieszkańcowi gminy Kunów. Mundurowy wracając do domu po zakończonej służbie zwrócił uwagę na jadący ul. Długą w Ostrowcu Świętokrzyskim pojazd marki BMW. Tor jazdy oraz zachowanie kierującego wzbudziło w stróżu prawa podejrzenia co do stanu trzeźwości jego kierowcy. Kiedy po chwili bmw zatrzymało się, a jego kierujący wysiadł, funkcjonariusz postanowił sprawdzić swoje przypuszczenia. W trakcie krótkiej rozmowy z mężczyzną, policjant potwierdził swoje podejrzenia i poprosił o wsparcie kolegów z miejscowej jednostki. W tym czasie z kolei inny świadek wyjął kluczyki ze stacyjki pojazdu. Dzięki szybkiej reakcji i spostrzegawczości funkcjonariusza, nie doszło do tragedii, a 35-latek nie uniknie kary. Badanie alkomatem wskazało u mieszkańca gminy Kunów ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Zgodnie z art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętaj! Pijani kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas i naszych bliskich. Dlatego, zawsze reagujmy na tego typu przypadki.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Polecamy również