Wóz bojowy za milion złotych

5

W dniu 15 lutego 2022 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. odbyło się uroczyste przekazanie średniego samochodu gaśniczego GBA 2,5/21 marki Star/Man dla OSP w Bałtowie. Aktu przekazania dokonał Komendant Powiatowy PSP w Ostrowcu Św. w obecności tak znamienitych gości jak senator Jarosław Rusiecki, poseł na sejm RP Andrzej Kryj, Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak, Wójt Gminy Bałtów Hubert Żądło oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Kluczyki do auta odebrał Prezes OSP Bałtów dh Leszek Smoliński podkreślając, że dla jednostki jest to wspaniały prezent, który wzbogaci potencjał ratownic1 2 3 4 wpzzy gminy.  To już od 2016 r. trzecie przekazane auto do tej jednostki z KP PSP w Ostrowcu Św.

Uroczystość była również znakomitą chwilą do zaprezentowania nowego ciężkiego samochodu gaśniczego GCBA 5/42 na podwoziu MAN, który od niedawna służy ostrowieckim strażakom.  Zakup auta sfinansowany został z:
budżetu Komendy Głównej PSP 720 100 PLN
budżetu województwa świętokrzyskiego 150 000 PLN
budżetu powiatu ostrowieckiego 20 000 PLN
budżetu Urzędu Gminy Bałtów 180 000 PLN

Kluczyki do nowego nabytku odebrał z rąk naszych gości dowódca JRG Nr 1 w Ostrowcu Św. bryg. Robert Sobczyk.

Zakupiony samochód zastąpił wysłużony już wóz bojowy GCBA 5/40 z 2005 r. a biorąc pod uwagę jego parametry  jest on wykorzystywany przede wszystkim do walki z pożarami na terenie powiatu ostrowieckiego. Miejmy nadzieję, że będzie służył jak najdłużej oraz jednocześnie jak najrzadziej wyjeżdżał do skomplikowanych i dużych zdarzeń.

W swoich wystąpieniach nasi goście podkreślali, że ciągły rozwój straży pożarnej wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, życzyli zebranym strażakom jak najmniej wyjazdów do zdarzeń oraz dziękowali za poświęcenie na rzecz służby i wzorową współpracę.

Opracowanie: mł.bryg. Barbara Majdak

Polecamy również