Dzień Dyni w Kolorowej Akademii

6

cz 1 2 3 4 5 6 8 9 7Gdy nadchodzi koniec jesiennych zbiorów czas ogłosić „Dzień Dyni”!

W Publicznym Przedszkolu nr 16 święto to obchodziliśmy w czwartek 27 października. Tego dnia dzieci ubrały się na pomarańczowo – można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Podczas zajęć dzieci poznawały na różne sposoby walory warzyw z rodziny dyniowatych oraz dowiedziały się jak wiele dań można przygotować z dyni, gdyż jest to bardzo zdrowe warzywo.

W każdej grupie odbyły się dyniowe zabawy: klasyfikowanie, szeregowanie, przeliczanie, zabawy badawcze z dynią oraz zabawy ruchowe w sali i w ogrodzie: dyniowe kręgle, slalom dyniowy, dyniowe zawody, skoki przez dynię, ziarnko do ziarnka. Wszystkie dzieci wykonały piękne prace plastyczne z dynią w roli głównej,
a z przyniesionych dyń powstały lampiony, domki ogrodowej wróżki czy dyniowe karoce. Wszystkie prace zachwycały efektem końcowym i pomysłowością.
Do obchodów tegorocznego Święta Dyni przyłączyli się rodzice, którzy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach i zabawach dyniowych. To był dzień niezapomnianych wrażeń, radości i zabawy.

Rodzicom dziękujemy za aktywny udział w przedszkolnych obchodach Dnia Dyni.

Polecamy również