Dni Campus France po raz kolejny w Broniewskim

Campus France to państwowa agencja działająca przy Ambasadzie Francji i Instytucie Francuskim w Polsce na rzecz promowania wśród uczniów nauki języka francuskiego image1 image2 image3 image4 image5 image7i francuskiego szkolnictwa wyższego. Od roku 2018 roku Liceum Broniewskiego należy do sieci korespondentów Campus France, a w szkole działa Centrum Informacji Agencji.
Dnia 9 marca 2023 w murach szkoły odbyło się, wpisujące się w ogólnopolską akcję Dni Campus France, spotkanie z jej koordynatorem Elizą Łuczyńską. W spotkaniu zorganizowanym przez Dyrektora Szkoły Roberta Wardę i nauczyciela języka francuskiego Alicję Samot uczestniczyła młodzież zainteresowana nauką francuskiego i studiami w tym kraju. Prezentacja przygotowana przez Panią Elizę Łuczyńską dotyczyła perspektyw jakie czekają na osoby uczące się języka francuskiego i budowania ścieżki kariery zawodowej
z tym językiem. Uczniowie mogli dowiedzieć się dlaczego warto wybrać Francję jako miejsce swoich studiów, jakie typy uczelni tam funkcjonują i z jakich programów stypendialnych mogą skorzystać. Również w Polsce, na blisko70 kierunkach, istnieje obecnie możliwość studiowania po francusku i zdobycia podwójnych polsko-francuskich dyplomów dwóch prestiżowych uczelni. Prezentacja, w której wzięło udział ponad sześćdziesiąt osób spotkała się z dużym zainteresowaniem, a część uczestniczących w niej uczniów już planuje związać swoją przyszłość z językiem francuskim.

Polecamy również