KREATYWNA DZIESIĄTKA

„Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza. Wiedza jest ograniczona – jest tym, co wiemy i rozumiemy teraz, a wyobraźnia otacza świat – także to, co kiedykolwiek poznamy i zrozumiemy” – Albert Einstein

13 kwietnia 2023 roku w Ostrowieckim Browarze Kultury odbył się Pierwszy Ostrowiecki Festiwal Kreatywności. Na scenie zaprezentowało się 16 drużyn, z ośmiu szkół podstawowych. Uczniowie przygotowali krótkie teatralne scenki, a rekwizyty i stroje wykonali samodzielnie. Każdy zespół wziął także udział w zadaniu niespodziance podczas, którego uczniowie wykazywali się kreatywnością i umiejętnością pracy zespołowej.

DZIESIĄTECZKA stanęła dwa razy na podium! Grupa JESZCZE MYŚLIMY w kategorii klas 1-3 zdobyła II miejsce, natomiast grupa DIAMENTOWA MOZAIKA w kategorii klas 4-8 zdobyła III miejsce.

Nasi uczniowie włożyli w przygotowanie do festiwalu całe swoje serce, cenny czas. Wynieśli z niego coś zupełnie bezcennego – nowe, wspaniałe doświadczenie, które mamy nadzieję zaprocentuje w ich dalszym życiu – podsumowała wydarzenie Pani Anna Stojek – Dyrektor PSP nr 10 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

1 2 3 4 5 6 7 Festiwal jest podsumowaniem 34 warsztatów „Kreatywna szkoła”, w których udział wzięło 168 nauczycieli i 336 uczniów. Projekt współfinansowany jest ze środków norweskich oraz budżetu Ostrowiec Świętokrzyski – profil miasta.

Polecamy również