Wycieczka roku- Irlandia LO Broniewski

1 2 3 4 10

W dniach 26-30 marca 2023r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Irlandii.

Mieliśmy możliwość zwiedzenia Dublina- stolicy Republiki Irlandii oraz Belfastu- stolicy Irlandii Północnej. Obydwa miasta przywitały nas piękną, słoneczną pogodą dzięki czemu udało nam się zrealizować wszystkie punkty programu wycieczki.

W Dublinie mieszkaliśmy w hostelu Abigails w centrum miasta nad rzeką Liffey. Zwiedziliśmy m.in. St. Michan’s Church, St. Patrick’s Cathedral, Dublin Castle, Muzeum Narodowe. Udało nam się również zobaczyć the Spire („Szpila”) najwyższą 120 metrową rzeźbę na świecie i pomnik Molly Malone- legendarnej przekupki Dublina. Perełką pobytu w Dublinie był wieczór irlandzki, podczas którego mogliśmy posłuchać na żywo irlandzkich pieśni i obejrzeć tańce irlandzkie. Dwie uczennice naszej grupy- Ola Pszonak 3a i Martyna Dytkowska 3b wzięły udział w pokazie tych tańców.

Drugą częścią naszej wycieczki był przejazd do Belfastu. Po drodze „Szlakiem Gry o Tron” mieliśmy możliwość zobaczenia the Dark Hedges i niezapomnianego krajobrazu Grobli Olbrzyma- Gian’s Causeway. W Belfaście zwiedziliśmy wystawę Belfast Titanic poświęconą historii statku Titanic. Byliśmy również w „ dzielnicy podziałów” Falls i Shankill, które do dziś są oddzielone betonowym murem.

Wyprawa była wspaniała i już czekamy na następny wyjazd!!!

Polecamy również