Mundurowi promowali „zawód” policjanta na Targach Pracy

Dziś w hali przy Liceum Ogólnokształcącym nr III im. Władysława Broniewskiego odbyły się Regionalne Targi Pracy. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim mogli służyć fachową poradą dla tych, którzy zainteresowani są w przyszłości założeniem munduru policyjnego.

O godzinie 10.00 rozpoczęły się Regionalne Targi Pracy, które zorganizował Powiatowy Urzędem Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na miejscu wśród kilkudziesięciu wystawców nie zabrakło również funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mieli oni swoje stoisko informacyjne wśród szeregu pracodawców z terenu powiatu ostrowieckiego. Ekspert Zespołu Kadr i Szkolenia kom. Paweł Rutkowski wspólnie z oficerem prasowym podkom. Eweliną Wrzesień udzielał przybyłym gościom fachowych porad. Mundurowi przekazywali zainteresowanym informacje, na temat tego jak obecnie wygląda procedura przyjęcia do pracy i służby w Policji. Odpowiadali na pytania dotyczące warunków pracy i rekrutacji. Stróże prawa wręczali ulotki z informacjami dla kandydatów do służby. Nie zabrakło również rozmów jak w praktyce wygląda policyjna służba .

Dla osób, które nie mogły przyjechać na targi przypominamy, że o przyjęcie do Policji może ubiegać się osoba posiadająca obywatelstwo polskie, posiadająca nieposzlakowaną opinię, niekarana i korzystająca z pełni praw publicznych oraz posiadająca co najmniej średnie wykształcenie.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim2 3

Polecamy również