Ostrowieccy policjanci pełnią służbę na rowerach

Od kilku tygodni wzorem lat ubiegłych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego można spotkać policyjny patrol rowerowy. Funkcjonariusze pełniący służbę na swoich jednośladach oddziałują nie tylko prewencyjnie, ale także podejmują interwencje wobec osób naruszających przepisy prawa. Stróże prawa potrafią dotrzeć do miejsc trudno dostępnych dla radiowozu, aby szybko nieść pomoc mieszkańcom naszego miasta.

Policjanci nieustannie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom społecznym i rozszerzają formy realizowanych zadań. W wielu miejscach na terenie całego kraju można spotkać policyjne patrole rowerowe. Również wzorem lat ubiegłych od kilku tygodni na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego można spotkać patrole rowerowe. Ten niecodzienny sposób pełnienia służby pozwala na szybkie reagowanie na przypadki wandalizmu i negatywnych zachowań związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych. Policjantów na rowerach spotkać można przede wszystkim w miejscach trudno dostępnych dla radiowozu, a więc w parkach, na skwerach, akwenach wodnych czy też na leśnych ścieżkach. Ich umundurowanie różni się od umundurowania policjantów, których możemy na co dzień spotkać w terenie – mają białe koszulki z napisem „Policja” z pagonami ze stopniami służbowymi oraz krótkie spodnie. Policjanci pełniący służbę na jednośladach są tak samo wyposażeni i uzbrojeni, jak funkcjonariusze w patrolach pieszych czy zmotoryzowanych.

Patrole rowerowe swoją obecnością oddziałują nie tylko prewencyjnie, ale także podejmują interwencje wobec osób naruszających przepisy prawa, a dzięki jednośladom mundurowi z łatwością mogą dotrzeć w trudno dostępne rejony, aby nieść pomoc mieszkańcom naszego miasta.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Polecamy również