Gorące Rowerowe Wakacje

2 3 4 5 6 7 8 9 10Najgorętszy dzień w roku i rowerowa gra terenowa. Czy te dwa elementy można było połączyć? Tak, jak najbardziej, o czym świadczy liczba prawie 120 osób, które wzięły udział w „Rowerowych wakacjach” organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Uczestnicy gry odwiedzali jedenaście punktów znajdujących się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin. Czekały na nich pytania z wiedzy o mieście, regionie i Polsce, o ruchu drogowym, wyposażeniu roweru i ogólnie bezpieczeństwie, a także próby sprawnościowe. Te ostatnie przypadły do gustu szczególnie najmłodszym uczestnikom gry terenowej. Dla wszystkich, którzy odwiedzili komplet miejsc, organizatorzy przygotowali upominki.

Oprócz gry terenowej organizatorzy „Rowerowych wakacji” przygotowali szereg innych atrakcji. Prawdziwe show zaprezentowała grupa pasjonatów z Łodzi, którzy m.in. przedstawili historię rowerów, nietypowe stare bicykle (również drewniane), a także pokazali nieprawdopodobne ewolucje podczas „Jazdy na Wysokim Poziomie”. Smaczkiem imprezy było zaparzanie herbaty i częstowanie nią, oczywiście na wielkim bicyklu. Takich rzeczy w Ostrowcu Świętokrzyskim jeszcze nie widziano. Brawa dla ekipy bicykle.pl!

Najodważniejsi uczestnicy próbowali jazdy na bicyklach, czy innych nietypowych rowerach. Dodatkowo w Lecznicy Rowerowej można było uzyskać fachowe porady i skorzystać z mobilnego serwisu. Firma PROROWERY zaprezentowała nowość na naszym rynku – rowery elektryczne, które dają niesamowitą frajdę podczas jazdy. Uczestnicy „Rowerowych wakacji” mieli możliwość przejechania się rikszą, spróbowania jazdy w alkogoglach, dowiedzenia się, czym jest bikepacking i wsparcia akcji „Postawmy Marka na nogi”.

Szkoda tylko, że na kolejne „Rowerowe wakacje” trzeba będzie poczekać aż rok, bo ta impreza wkomponowała się już w „rowerowe” życie naszego miasta.

Partnerami „Rowerowych wakacji” byli: Bicykle.pl, Trail Pack Ostrowiec Św., BBS Bike Ostrowiec Św., Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Św., Grupa Ratownictwa PCK oddział Ostrowiec Św., Fundacja Bo w Nas jest Moc, PROROWERY Ostrowiec Św. i Ośrodek Szkolenia Kierowców ZYGZAK Łukasz Wardzała.

Polecamy również