Wspólny patrol policjantów i strażaków nad wodą

W minioną środę funkcjonariusze z komisariatów policji w Ćmielowie i Kunowie wspólnie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim patrolowali rejon rzeki Kamienna. Połączenie patroli, to nie tylko potwierdzenie doskonałej współpracy obu służb, ale przede wszystkim działanie na rzecz bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą.

W związku z trwającym sezonem wakacyjnym służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo podejmują szereg działań mających na celu zapewnienie ładu i porządku w rejonie miejsc szczególnie atrakcyjnych turystycznie czy popularnych wśród społeczności. W tym tygodniu kolejny wspólny patrol policjantów i strażaków pojawił się w rejonie miejscowości Bałtów na rzece Kamiennej. Policjanci i Strażacy oprócz wspólnego patrolu przeprowadzili również działania profilaktyczne dla osób wypoczywających w rejonie rzeki. Podpowiadali co zrobić w przypadku zagrożenia na wodzie np. podczas wywrócenia się łódki czy kajaku, przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Takie patrole będą organizowane cyklicznie podczas trwającego sezonu letniego. Policjanci i Strażacy będą pojawiać się w rejonach zbiorników wodnych, by wspólnie dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Pamiętajmy, że nawet najspokojniejszy akwen może być groźny. Dbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych i nie pozostawiajmy ich samych w wodzie. Wybierajmy bezpieczne miejsca kąpieli i stosujmy się do znaków oraz wskazówek. Dzięki temu chwile spędzone nad wodą dostarczą nam odpoczynku i radości, a przede wszystkich będą bezpieczne – zarówno dla nas jak i innych miłośników wodnego wypoczynku.

Opr. RD

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

 1 2

Polecamy również