Odpowie za zniszczenia

Ostrowieccy policjanci zatrzymali w bezpośrednim pościgu 29-latka, który jest podejrzany o zniszczenie przystankowej wiaty w jednej z miejscowości w gminie Kunów. Wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 9500 złotych. 29-latkowi może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

W minione poniedziałkowe popołudnie  dyżurny ostrowieckiej jednostki otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który na terenie gminy Kunów ma demolować wiatę przystankową, wybijając w niej szyby. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z miejscowego komisariatu. Mundurowi w rozmowie z bezpośrednim świadkiem ustalili rysopis sprawcy, a następnie w wyniku szybko podjętych działań zatrzymali podejrzanego, 29-letniego mieszkańca gminy Kunów.

W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Z ustaleń policjantów wynika, że to nie pierwszy taki wybryk mężczyzny, gdyż w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Pracownicy gminy wycenili wartość strat na kwotę ponad 9500 zł. Za ten czyn mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek na terenie gminy Kunów odnotowano kilka podobnych zdarzeń. Na chwilę obecną trwają czynności, które mają na celu ustalenie czy zatrzymany ma również związek z innymi uszkodzeniami.

Opr. RD

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

 

Polecamy również