Nietrzeźwy spowodował kolizję

Pomimo stale prowadzonych licznych działań oraz kampanii informacyjnych przestrzegających przed kierowaniem pojazdami pod wpływem alkoholu, nadal zdarzają się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę w stanie nietrzeźwości. W piątkowy wieczór szczególnym brakiem wyobraźni wykazał się 63-letni mężczyzna, mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie wsiadł za „kółko” swojego volkswagena i spowodował kolizję drogową. Ponadto jak ustalili mundurowi mieszkaniec gminy Bodzechów posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Do jego zatrzymania przyczyniła się właściwa postawa obywatelska 52-letniego świadka zdarzenia, który go ujął i przekazał kierującego w ręce policjantów.

W minioną piątek kwadrans przed godziną 21.00 dyżurny ostrowieckiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o ujęcie nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Nowa Dębowa Wola. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z miejscowej drogówki. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że 52-letni mieszkaniec gminy Bodzechów będąc na spacerze został ominięty przez pojazd marki Volkswagen. Po krótkiej chwili usłyszał on huk i zobaczył, że samochód ten zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji. Natychmiast postanowił sprawdzić co się stało. Kiedy dotarł na miejsce przed autem zastał stojącego na drodze nietrzeźwego, który najprawdopodobniej chwilę wcześniej prowadził auto. O całym zdarzeniu poinformował on policję. W trakcie czynności okazało się, że nieodpowiedzialnym kierującym był 63-letni mieszkaniec gminy Bodzechów. Mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego „dostawczaka” mając sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Teraz 63-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Obywatelska postawa interweniującego 52-latka wobec kierującego zasługuje na pochwałę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać funkcjonariuszom Policji.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

 

Polecamy również