Straciła prawie 13 tys. zł.

Ostrowieccy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi w kontaktach z nieznajomymi. W miniony piątek 68-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego uwierzyła fałszywej pracownicy banku w historię o zagrożonych środkach finansowych na jej koncie, przez co straciła 12 900 złotych.

W miniony piątek tj. 8 września br. do ostrowieckiej komendy zgłosiła się 68-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego, która poinformowała mundurowych, że padła ofiarą oszustów. Z przekazanych przez nią informacji wynikało, że w godzinach dopołudniowych skontaktowała się z nią kobieta podająca się za pracownika banku. Kolejno poinformowała zgłaszającą, że zarówno jej środki zgromadzone na koncie są zagrożone i dla bezpieczeństwa winna je przelać na wskazany przez nią rachunek bankowy generując kod BLIK. Zaniepokojona sytuacją i niczego nie podejrzewająca kobieta uwierzyła w historię opowiedzianą przez oszustkę. Rozmówczyni zapewniała 68-latkę, że po zakończonych działaniach, odzyska swoje oszczędności, które przelała ze swojego i męża konta bankowego. Mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego łącznie straciła 12 900 złotych.

Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że pracownik banku nigdy nie poprosi Cię o wpłacenie pieniędzy na inne konto bankowe. W przypadku podejrzanych telefonów rozłącz się i zweryfikuj informację, dzwoniąc samemu do banku lub udając się do najbliższej placówki!

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy również