Skuteczna praca ostrowieckich poszukiwaczy

Najbliższe 2 lata i 10 miesięcy spędzi w więziennej celi 20-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj przez ostrowieckich kryminalnych na terenie naszego miasta. Był on poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez sąd za dokonanie rozboju.

Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób w Wydziale Kryminalnym ostrowieckiej komendy  na co dzień zajmuje się ustalaniem miejsca pobytu osób poszukiwanych przez ograny ścigania. Realizuje także nakazy doprowadzeń osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości do aresztów śledczych i zakładów karnych, w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto funkcjonariusze zajmują się także poszukiwaniem osób zaginionych oraz identyfikacją osób o nieustalonej tożsamości i nieznanych zwłok. Specyfika służby w Zespole Poszukiwań wymaga dużego zaangażowania, a często nawet poświęcenia na pracę czasu wolnego od służby. Funkcjonariusze nierzadko pracują w trudnych warunkach, narażając swoje życie i zdrowie. Często zdarza się, że swoje czynności wykonują na terenie innych powiatów naszego garnizonu, ale także w innych miastach wojewódzkich. Funkcjonariusze podczas wykonywania codziennych czynności spotykają się z osobami, które, aby uniknąć zatrzymania i kary wykazują się dużą determinacją i ukrywają w różnych miejscach np. łóżkach, szafach czy też piwnicach.

Wczoraj kwadrans po godzinie 11 na listę osób zatrzymanych przez ostrowieckich kryminalnych dołączył 20-letni ostrowczanin.  Jak ustalili stróże prawa w więziennej celi ma on do odpokutowania karę 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za dokonany rozbój. Był on poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Polecamy również