Więcej patroli na drogach

DSC08907

W związku ze zbliżającym się długim, sierpniowym weekendem do północy 18 sierpnia świętokrzyscy policjanci będą prowadzili działania pod nazwą „Sierpniowy Weekend 2019”. Głównym celem akcji będzie zapobieganie niebezpiecznym zdarzeniom, powstającym w wyniku lekceważenia norm i zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

Na drogach województwa świętokrzyskiego pojawiła się zwiększona ilość patroli w tym pojazdów nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory. Bezpieczeństwa na drodze będą pilnowali również policyjni motocykliści. Funkcjonariusze w szczególności będą zwracać uwagę na zachowania kierujących, takie jak przekroczenie dopuszczalnej  prędkości lub nieprawidłowe wyprzedzanie. Należy również spodziewać się licznych kontroli stanu trzeźwości, a dla tych którzy postanowią kierować pojazdem na „podwójnym gazie’’ konsekwencje ich nieprzemyślanego zachowania będą surowe.

Pamiętajmy, że wyjazdy weekendowe są często wyjazdami rodzinnymi, podczas których w samochodach może znajdować się komplet pasażerów, w tym dzieci. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo oraz innych uczestników ruchu.

Apelujemy o rozwagę, trzeźwość  i kulturę na drodze. Pamiętajmy, aby dojechać do celu nie musimy się spieszyć.

Polecamy również