Gęsiarka łupem włamywacza

DSC04629

Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali na gorącym uczynku 50 – letniego sprawcę kradzieży z włamaniem do piwnicy w jednym z bloków na ternie miasta. Łupem złodzieja padła metalowa gęsiarka oraz rower. Skradzione przedmioty zostały odzyskane. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w nocy dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki jednego z bloków na ternie miasta o niepokojących odgłosach dochodzących z piwnicy. Na miejsce od razu skierowany został policyjny patrol. Przybyli na miejsce funkcjonariusze  z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego we wskazanej przez zgłaszającą klatce schodowej zauważyli mężczyznę wyprowadzającego z piwnicy rower.  Był to bezdomny 50 – letni mężczyzna. W chwili zatrzymania miał on ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.  Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalono, sprawca z piwnicy skradł dodatkowo metalową gęsiarkę, którą przed przybyciem policjantów zdążył wynieść przed klatkę schodową. Skradzione przez 50–latka przedmioty zostały odzyskane. Mężczyzna w przeszłości był już wielokrotnie karany za tego typu przestępstwa.

Wczoraj włamywacz usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowaniem wobec niego środków zapobiegawczych.

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również