Kobieta próbowała targnąć się na własne życie. Szybka pomoc.

DSC08906

Dzięki szybkim działaniom ostrowieckich policjantów i pracowników z Placówki Straży Granicznej i Policji w Barwinku uratowana została kobieta. Seniorka z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego próbowała targnąć się na swoje życie zażywając duże ilości leków. Po interwencji służb kobieta trafiła do szpitala, gdzie lekarze udzielili jej specjalistycznej pomocy medycznej.

Dziś, kwadrans przed godziną 3:00 w nocy dyżurny ostrowieckiej komendy został poinformowany, że jedna z mieszkanek miasta próbuje odebrać sobie życie. Zgłoszenie to zostało przekazane przez Straż Graniczną i Policję w Barwinku. O całej sytuacji służby te zostały powiadomione przez córkę desperatki, która na stałe mieszka na terenie Słowacji. Dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce ostrowieckich mundurowych, a także powiadomił straż pożarną i pogotowie.

Na miejscu mundurowi zastali zamknięte drzwi, kontakt z kobietą był bardzo utrudniony. Liczyła się każda sekunda, trzeba było wejść do środka. W tym czasie na miejsce przyszła sąsiadka 78-latki, która posiadała klucze do jej mieszkania. Po wejściu do środka okazało się, że seniorka leży na podłodze. Obok znajdowały się opróżnione opakowania po lekach. Kobiecie szybko udzielono niezbędnej pomocy.

Ostatecznie 78-latka została przewieziona do szpitala, gdzie lekarze udzielili jej specjalistycznej pomocy. Dzięki szybkiej interwencji miejscowych służb oraz funkcjonariuszy ze Straży Granicznej i Policji w Barwinku nie doszło do tragedii.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

 

Polecamy również