W PSP nr 7 docenia się pracę ludzi różnych zawodów

dzien listonosza

16 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Listonoszy i Doręczycieli Przesyłek i z tej okazji uczniowie klasy 3a przygotowali dla nich podziękowanie za ich ciężką, a często niedocenianą pracę. Do szkoły zaproszony został listonosz obsługujący nasze osiedle, ale ze względu na pandemię nie mógł przybyć. Dlatego uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni – pani Bożeny Cholewińskiej przygotowali laurkę z życzeniami dla ostrowieckich doręczycieli Poczty Polskiej, którą osobiście wręczyli pracownikom Urzędu Pocztowego Odział 7 na Osiedlu Słonecznym. Do życzeń dołączają również filmik swojego autorstwa, którego inspirację dostarczyła im znana piosenka Skaldów pt. „Medytacje wiejskiego listonosza”. (link do filmiku:

https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR15Cupsmx1Wb_xVjmWAGF75y3JysvR63QG4lgSP2aokorjsH_ktWecTnqE&v=5XrhaDB6Nw4&feature=youtu.be&ab_channel=GosiaI.)

Zanim trzecioklasiści zabrali się za przygotowanie filmiku i życzeń dla naszych doręczycieli poznali na czym polega ich praca. Źródłem informacji okazał się Internet oraz opowieść ucznia – Mikołaja, którego tata wykonuje ten zawód. Uczniowie dowiedzieli się, że praca listonosza nie jest łatwa, bo muszą oni każdego dnia przemierzać wiele kilometrów, by terminowo dostarczyć przesyłkę. Z tego obowiązku nie zwalnia ich ani deszcz, ani mróz, ani upał. Ich torba pełna listów, gazet i innych przesyłek jest ciężka, a psy uważają ich za swoich największych wrogów.

Takie zajęcia, w których łączenie zabawy z odkrywaniem wiedzy na temat pracy innych osób uczy młodych ludzi szacunku do wykonywanej pracy oraz daję świadomość, że każdy zawód jest ważny i potrzebny.

d1 d2 d3 d4Wychowawca klasy 3a
Bożena Cholewińska

 

Polecamy również