Medalowy start zawodników OSTO W Puławach

W dniu 2 grudnia w Puławach odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach wystartowało blisko 340 zawodników z 17 klubów, w tym 15 zawodników z ostrowieckiego OSTO w kategoriach wiekowych dzieci, młodzików i kadetów. Były to ostatnie w tym roku kalendarzowym zawody dla ostrowieckich taekwondoków. Nasi reprezentanci stoczyli wiele emocjonujących pojedynków i zdobyli 19 medali. Zawody rozegrane zostały w kategoriach wiekowych przyszłego roku i część naszych zawodników rywalizowała w nowych, starszych kategoriach.

W kategorii wiekowej dzieci rywalizowały w konkurencji sprawnościowej i walkach minikyorugi:

Po dwa złote medale zdobyli Nikodem Koczajewski i Juliusz Soliński. Po dwa medale złoty i srebrny przypadły Maximilianowi Kamińskiemu, Nikoli Kotwicy i Szymonowi Czechowskiemu. Natomiast brązowy medal zdobył Julian Kosno

W walkach w kategorii młodzików srebrny medal wywalczył Jakub Czechowski a medale brązowe: Witold Godzina, Elena Koczajewska, Aleksander Kosno. V miejsce zajęła Aniela Kałuża.

W kategorii kadetów na podium stanęli: ze złotym medalem Marina Dudek a z brqazowymi medalami Zuzanna Chudak, Joanna Gorycka, Borys Matysiak.

Cieszy bardzo dobra postawa i ciągły progres umiejętności zawodników OSTO. Przed nimi krótka przerwa od startów, którą wykorzystają na doskonalenie techniki i rozwój sprawności ogólnej przed wyzwaniami sportowymi przyszłego roku.

Zkolenie sportowe w Ostrowieckim Stowarzyszeniu Taekwondo olimpijskiego wspierane jest ze środków Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.