Kilkuset przebadanych kierowców

Kilkuset przebadanych kierowców, to bilans porannych kontroli trzeźwości, które policjanci ostrowieckiej drogówki przeprowadzili w poniedziałkowy poranek na drogach powiatu. Takie działania mają na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących z dróg oraz wyrobienie wśród zmotoryzowanych przeświadczenia o wysokim prawdopodobieństwie kontroli i konsekwencji związanych z nieodpowiedzialną jazdą.

Nietrzeźwy kierujący, to potencjalny sprawca niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Wiedzą o tym doskonale ostrowieccy policjanci, którzy codziennie prowadzą liczne kontrole trzeźwości zmotoryzowanych. Nie ma i nie może być przyzwolenia na takie nieodpowiedzialne zachowanie
na drodze. Dlatego policjanci bardzo duża uwagę zwracają właśnie na trzeźwość kierowców. Właściwie każda kontrola kończy się sprawdzeniem stanu trzeźwości. Tylko w poniedziałkowy poranek mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej Komendy dokonali kontroli stanu trzeźwości prawie 650 kierowców. Policjanci byli widoczni na głównych ulicach w powiecie. Niestety nie wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Poranne kontrole przerwały jazdę czterech nieodpowiedzialnych kierowców. Niechlubnym rekordzistą wśród zatrzymanych okazał się 41 letni mieszkaniec naszego powiatu, który kierował swoim nissanem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Apelujemy o rozwagę. Życie i zdrowie wszystkich użytkowników dróg zależy od nas samych. Trzeźwość powinna być dla każdego z nas sprawą priorytetową. Pamiętajmy o tym i zawsze kierujmy się rozsądkiem, bo tylko w ten sposób możemy dać sobie i innym gwarancję bezpieczeństwa na drodze.

Polecamy również