Lodowisko na Rynku od niedzieli!

Nie w piątek, a w niedzielę 17 grudnia o godzinie 17.00 nastąpi otwarcie Miejskiego Lodowiska na ostrowieckim Rynku. Zmiana terminu została wymuszona niespodziewanymi problemami technicznymi przy montażu obiektu. W dniu otwarcia wstęp będzie bezpłatny, a na lodzie czekać będzie wiele ciekawych atrakcji, m.in. profesjonalne pokazy jazdy figurowej. Od poniedziałku z lodowiska będzie można już korzystać codziennie w godzinach od 11.00 do 21.00, do końca lutego 2024.

W dniu otwarcia, a więc 17 grudnia, na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjadą zawodnicy i trenerzy Miejskiego Klubu Łyżwiarskiego Libella Lublin. Przez 2 godziny (od 17.10 do 19.10) będą promować łyżwiarstwo w naszym mieście. W programie m.in. pokazy jazdy figurowej (rozgrzewka, piruety, arabeski itp.), warsztaty łyżwiarskie, zabawy (wyścigi rzędów, hokejowy berek) i quizy wiedzy dla uczestników. Wcześniej, o godzinie 17.00, nastąpi oficjalne otwarcie lodowiska przez Wiceprezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Artura Łakomca, z którego inicjatywy powstaje lodowisko.

Lodowisko na Rynku będzie miało wymiary 20x30m. Będzie wyposażone w system chłodzący, pozwalający na utrzymanie go w stanie używania również przy dodatnich temperaturach powietrza. Na miejscu będzie wypożyczalnia łyżew, w której do dyspozycji będzie 100 par zapinanych na zatrzaski łyżew w pełnej rozmiarówce oraz kasków.

Do samodzielnego korzystania z lodowiska uprawnione będą osoby mające powyżej 7 lat. Osoby młodsze mogą korzystać z lodowiska jedynie pod opieką osoby pełnoletniej.

Wejście na taflę lodowiska możliwe będzie wyłącznie o pełnej godzinie zegarowej. Po 45 minutach korzystania z lodowiska nadany zostanie komunikat o konieczności opuszczenia tafli lodowiska i zarządzona zostanie 15-minutowa przerwę konserwacyjna. Ponowne wejście na lodowisko możliwe będzie o kolejnej pełnej godzinie zegarowej. Pomiędzy godziną 15.00 a 16.00 lodowisko będzie wyłączone z użytkowania z uwagi na konieczność przeprowadzenia prac konserwacyjnych.

Ceny biletów za 45-minutowe wejście na lodowisko kształtować się będą w zakresie od 10 do 15zł, a preferencyjne ceny przygotowano dla posiadaczy tzw. OstrejKarty. Aplikację OstraKarta można pobrać bezpłatnie na platformach dystrybucji cyfrowej Sklep Play i App Store (aktywacji Pakietu Mieszkańca można dokonać zdalnie w procesie rejestracji profilu w aplikacji). Najmłodsi (do lat 7) skorzystają z lodowiska za symboliczną złotówkę.

Nieodpłatnie z lodowiska można skorzystać w zorganizowanej grupie szkolnej z terenu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski pod opieką nauczycieli – wychowawców (nie dotyczy wypożyczalni łyżew) – od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 15.00, po uprzedniej rezerwacji pisemnej dokonanej przez dyrekcję szkoły (w kasie lodowiska) lub e-mail (zosw@mosir.ostrowiec.pl) dokonanej przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem.

Polecamy również