9-latka wezwała pomoc dla chorej mamy

Wczoraj w godzinach popołudniowych w gminie Kunów mała bohaterka pomogła swojej mamie. 9-letnia dziewczynka widząc, że jej rodzicielka potrzebuje pilnej pomocy medycznej zadzwoniła pod numer alarmowy 112 i przekazała dyspozytorowi niezbędne informacje. Dzięki temu kobieta uzyskała pomoc na czas. Jako pierwsi na miejscu pojawili się policjanci, którzy monitorowali jej czynności życiowe do czasu przybycia karetki pogotowia.

O tym, że kobieta potrzebuje interwencji medyków poinformowała dyspozytorkę numeru 112 wczoraj po południu 9-letnia dziewczynka. Dziecko widząc, że w domu z mamą dzieje się coś złego, zadzwoniło pod numer alarmowy i przekazało niezbędne informacje, które pozwoliły służbom ratunkowym na szybką interwencję. Jako pierwsi na miejsce zdarzenia przybyli policjanci patrolu interwencyjnego z Komisariatu Policji w Kunowie. Funkcjonariusze widząc półprzytomną kobietę, która nie pamiętała co się stało, nie dopuścili do tego by ponownie utraciła przytomność, utrzymując z nią kontakt słowny i monitorując jej czynności życiowe do czasu przyjazdu pogotowia, które zabrało ją do szpitala. Funkcjonariusze ustalili dane i numery telefonów do członków rodziny, po czym skontaktowali się z mężem kobiety, a bohaterska dziewczynka, pozostała pod opieką starszego brata.

Zachowanie zaledwie 9-letniego dziecka, które wykazało się niebywałą odpowiedzialnością i opanowaniem zasługuje na uznanie. W sytuacjach stresowych często nawet osobom dorosłym trudno jest zachować zimną krew, a przytomność umysłu, jaką wykazała się „mała” wielka bohaterka zdecydowanie jest godne pochwały.

Opr. JO

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Polecamy również