Astygmatyzm – od diagnozy do leczenia

Astygmatyzm obok krótkowzroczności oraz daleko w zależności jest najczęściej diagnozowaną wadą wzroku na świecie.

o również wada znacznie bardziej skomplikowana, która mało tego bardzo często występuje również wraz z już wymienionymi wadami wzroku. To znacząco utrudnia proces leczenia, ale na szczęście dzisiejsza medycyna ma na to wiele sposobów. Bardzo istotne jest jednak to, aby regularnie kontrolować swój wzrok u okulisty. Szczególnie ważne jest to w przypadku małych dzieci, gdzie niezauważony w porę astygmatyzm może powodować bardzo wiele przykrych następstw, w tym nawet problemy rozwojowe.

Astygmatyzm – dlaczego jest tak kłopotliwy?

Jeszcze do niedawna bardzo często popełniane były błędy w diagnozie astygmatyzmu. Bywało, że pozostawał on nie wykryty, szczególnie w sytuacji, kiedy jego nasilenie było nieznaczne. Dziś na szczęście tak praktycznie się już nie dzieje, a nawet w przypadku jednej wizyty u lekarza i optyka jesteśmy w stanie z całym przekonaniem i pewnością stwierdzić, że to właśnie to schorzenie nas dotyczy.

Jak zatem widzi osoba z astygmatyzmem? Osoby cierpiące na tę wadę wzroku bardzo często doświadczają zniekształconego, rozmazanego widzenia, a także trudności w skupieniu wzroku, problemów z widzeniem w słabym oświetleniu, a nawet zmęczenia oczu oraz bólu głowy. To bardzo szerokie spektrum objawów, które może być nieznośne i znacząco utrudniać życie codzienne. Astygmatyzm rzutuje na bardzo wiele sfer życia. Utrudnia czytanie, pisanie, prowadzenia pojazdów, pracę zawodową, a także bardzo wiele innych, drobniejszych czynności.

Leczenie astygmatyzmu – jakie są dostępne metody?

Leczenie astygmatyzmu i jego korekcja są na szczęście dzisiaj możliwe. Do wyboru mamy oczywiście okulary z soczewkami cylinderycznymi, a także soczewki kontaktowe toryczne. To rozwiązania dostosowane do wady wzroku, która wymaga znacznie bardziej skomplikowanych rozwiązań, aniżeli klasyczne krótkowzroczność lub dalekowzroczność. Bardzo istotną zaletą noszenia soczewek kontaktowych w przypadku astygmatyzmu jest pełen zakres widzenia pod każdym kątem. To dla wielu osób dotkniętych tą wadą wzroku jest niesamowicie dużym przeskokiem jakościowym i znacznie poprawia komfort życia.

Soczewki dla astygmatyków – doskonałe widzenie i komfort na co dzień

Po soczewki kontaktowe nawet nie musimy wychodzić z domu do lekarza czy salonu optycznego. Na stronach takich jak mojepierwszesoczewki.pl zamówimy je z dostawą prosto pod nasze drzwi, co zdecydowanie uprości całość leczenia naszego astygmatyzmu.

Polecamy również