Czy Rynek ożyje?

Pojawiła się szansa na to, że Rynek w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie tętnił życiem. Od wielu już lat domagają się tego mieszkańcy miasta dla, których Rynek kojarzy się z miejscem nudy, ponieważ na dobrą sprawę nic tam się nie dzieje.
– Chlelibyśmy, żeby na Rynku stały stragany, żeby organizowane były tam festyny, bo to przyciągałoby ludzi mówi przewodniczący rady osiedla Śródmieście Józef Sołtys. – Rynek to centralny plac Ostrowca i zasługuje na to, żeby być dobrze wykorzystanym.

Gmina Ostrowiec ogłosiła konkurs na zagospodarowanie Rynku.

– Rynek powinien być wizytówką Ostrowca, a tak nie jest- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Od dawna pojawiają się pomysły, jak to zmienić, ale do tej pory chyba nikt nie znalazł właściwej recepty. Chcę, żeby koncepcję tym razem przygotowali eksperci, stąd forma konkursu skierowanego do środowiska architektów i studentów uczelni o takim profilu. Liczę, że zaproponowana nagroda spowoduje, że konkurs nie przejdzie bez echa, a pojawią się atrakcyjne rozwiązania, które spłyną od fachowców z całej w Polski. Odpowiednie informacje o procedurze konkursowej trafią do wyższych uczelni i organizacji skupiających architektów.

Dla autorów najlepszych pomysłów przewidziano nagrody: I nagroda: 10 000 zł brutto, II nagroda: 2 500zł brutto, III nagroda: 1 500zł brutto. Składanie prac konkursowych przewidziano do 15 maja br.
Informacje o konkursie i jego regulaminie są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim: www.um.ostrowiec.pl w zakładce: Eko Ostrowiec =>Konkurs.

Polecamy również