Pająki straszą w inkubatorze

W dniach od 13 do 18.kwietnia organizowana będzie w Ostrowcu Świętokrzyskim w Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ulicy Sandomierskiej 26a sala 123 ekspozycja entomologiczna „Fascynujący Świat Owadów”. Wystawa składa się z 65 gablot entomologicznych zawierających około 700 owadów.

Wystawa przedstawia bardzo szerokie spektrum owadów ze wszystkich kontynentów. Znajdziemy tam pajęczaki, straszyki, chrząszcze, modliszki , pluskwiaki, wije, ważki, motyle dzienne i nocne. Ekspozycja jest systematycznie uzupełniana i wzbogacana o inne gatunki owadów. Jest to jedna z nielicznych tego typu wystaw entomologicznych w Polsce zorganizowana głównie i z myślą o prezentacji szerokiej grupie zwiedzających. Ważnym elementem, który wyróżnia wystawę są również terraria z żywymi owadami, z ciekawymi gatunkami owadów, pająków z rodziny Ptaszników, skorpionów, straszyków, karaczanów.
– Przygotowując wystawę chcieliśmy przede wszystkim pokazać i przybliżyć wszystkim zwiedzającym ten wspaniały, do końca niezbadany, tajemniczy, a jednocześnie niezwykły świat owadów- mówi organizator wystawy Piotr Sołkiewicz. – Ważnym elementem ekspozycji jest również edukacja. Przewodnicy w bardzo ciekawy i interesujący sposób przybliżają nam ten fascynujący świat. Opowiadają o owadach ich zachowaniach, zwyczajach, oraz różnego rodzaju ciekawostkach z ich życia.
Owady to najbardziej zróżnicowana grupa stawonogów na świecie, dotychczas odkryto ponad 1,5 miliona różnych gatunków owadów mających ogromny wpływ na życie człowieka oraz gospodarkę z racji tego że, odpowiadają one między innymi za przenoszenie chorób jak i zapylanie roślin. Ich rozmiary, kształty, kolory, sposoby przystosowywania się do środowiska w którym żyją potrafią zachwycić wszystkich.pajaki1 pajkai 3pajkaki 5pajkaki4

Polecamy również