Czas w Ostrowcu przyspieszył

Zegar umieszczony na wieży kościelnej kolegiaty Św. Michała spieszy o dobre 20 minut. Przez to dochodzi do komicznych sytuacji, ponieważ przechodnie podążający przez Rynek lub od strony schodów prowadzących do Wąskiej Uliczki po skontrolowaniu czasu na kościelnej wieży, czyli w najbardziej widocznym punkcie naszego miasta zdecydowanie przyspieszają kroku. Co niektórzy natychmiast spoglądają na ręczne zegarki lub kontrolują czas posługując się telefonem komórkowym.
– To jest bardzo wrażliwy zegar produkcji niemieckiej – mówi proboszcz parafii Św. Michała ksiądz Jan Sarwa. – Wystarczą niewielkie wyładowania atmosferyczne i ten zegar zaczyna szwankować. Tym razem nasz zegar zaczął spieszyć po ostatniej burzy. Specjaliści, którzy zajmują się naprawą tego typu usterek zostali już poinformowani i niebawem zegar będzie pokazywał właściwy czas.
Co ciekawe także zegar umieszczony nad tablicą informacyjną Starostwa Powiatowego w Ostrowcu również spieszy. Co prawda tylko o pięć minut, ale i tym razem czas się nie zgadza.

Polecamy również