Grasował w garażu

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 23 – letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie włamania do garażu. Sprawca kilkakrotnie wracał do garażu, skąd skradł różnego rodzaju elektronarzędzia i sprzęt budowlany o łącznej wartości około 2200 zł. Za te przestępstwa grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z garaży na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. 62 – letnia pokrzywdzona powiadomiła, że z wnętrza należącego do niej garażu sprawca skradł różnego rodzaju elektronarzędzia oraz sprzęt budowlany.
-Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich z ostrowieckiej komendy- informuje rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu Ewa Libuda. – Już następnego dnia funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 23 – letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego, podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa. Jak ustalono mężczyzna w grudniu ubiegłego roku włamał się do tego garażu skąd ukradł elektryczną spawarkę o wartości 300 zł. Na tym jednak nie poprzestał. W styczniu bieżącego roku kilkakrotnie wracał do otwartego wcześniej garażu i sukcesywnie wynosił z niego różnego rodzaju sprzęty w tym obrabiarkę do drewna, wiertarkę, dwie piły spalinowe oraz kilka wędek z osprzętem. Swym działaniem spowodował straty na łączną kwotę blisko 2200 zł. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.
23- latek usłyszał już zarzuty. Teraz za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również