Przedszkolaki dają przykład

Dzieci z Publicznego Przedszkola numer 16 na osiedlu Pułanki posadziły w środę w pobliżu boiska szkoły podstawowej numer 7 kilkadziesiąt drzewek. Następnie razem z uczniami „siódemki” dokonano nasadzeń wzdłuż ul. Armii Krajowej. Akcja odbyła się w ramach obchodów Dni Ziemi, a wspólnie z placówkami oświatowymi zorganizowali ją członkowie Rady Osiedla Pułanki.dzeci dzrewka 8dzeci dzrewwka 2dzuieci drzewka 7dzeci dzrwwka 6
– Bardzo mnie to cieszy, że dzieci tak ochoczo wzięły się do pracy przy sadzeniu drzewek – mówi przewodniczący rady osiedla Pułanki Maciej Kozicki. – Z jednej strony kwestie ekologii powinny nam wszystkim leżeć na sercu, a z drugiej dzięki temu nasze osiedle staje się jeszcze bardziej zielone.

Szczególną radość sprawiło dzieciakom to, że każde z posadzonych drzewek, a były to klony, lipy i modrzewie zostało oznaczone karteczką z imionami maluchów, które najaktywniej przyczyniły się do ich nasadzeń.

Przedszkolaki z Pułanek nie po raz pierwszy biorą udział w tego typu akcjach.
– Nauka ekologii to nasz priorytet – mówi dyrektor Publicznego Przedszkola numer 16 im. Kolorowej Akademii Katarzyna Dryjas. – Nasze dzieci biorą udział w rożnych konkursach ekologicznych, zbiórkach surowców wtórnych, a dzisiaj po raz pierwszy biorą udział w akcji sadzenia drzew. Ta akcja była możliwa dzięki doskonałej współpracy naszego przedszkola z radą osiedla Pułanki.

Dzieci dały przykład jak należy dbać o środowiska naturalne.
Drzewka ufundowało Nadleśnictwo Ostrowiec za co organizatorzy akcji serdecznie dziękują.

Polecamy również