Pedałowali po pętli

Grupa miłośników turystyki na dwóch kółkach zrzeszona w Klubie Turystyki Rowerowej przy Oddziale PTTK im. M. Radwana wzięła udział w VII Rzeczniowskim Rajdzie Rowerowym „Ty i ja rowery dwa”.

Klub Turystyki Rowerowej PTTK przyjął zaproszenie od zaprzyjaźnionej mazowieckiej Gminy Rzeczniów i wziął udział w organizowanym przez nią rajdzie rowerowym „Ty i ja rowery dwa”. Rajd odbył się już po raz siódmy. Jego trasa liczyła ok. 40 km i miała formę pętli. Prowadziła z Rzeczniowa poprzez Pawliczkę, Bąkową, Wielgie, Bielany, Marianów. W imprezie wzięło udział ok. 150 osób, w tym piątka członków Klubu: Ewelina, Monika, Marcin, Stefan i Tadeusz.
– Gmina Rzeczniów rokrocznie organizuje kilka cyklicznych rajdów rowerowych. Członkowie naszego Klubu należą do ich stałych bywalców– mówi Tadeusz Krawętkowski, prezes Klubu i organizator wyjazdu do Rzeczniowa, który kilka lat temu znakował rzeczniowskie szlaki rowerowe. – Atmosfera na imprezie była fantastyczna. Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez gospodarzy rajdu, a na całej trasie przejazdu ciepło witani przez mieszkańców odwiedzanych miejscowości.

Polecamy również