Będą ławki w parku

Po wielu latach oczekiwań w Parku Saletyńskim zostaną postawione ławki. A tak dokładnie mówiąc to zostaną dostawione nowe ławki, bo w całym parku już stoi jedna ławka…. Bez oparcia i, niepomalowana. Wstrętna i niewygodna.

Mieszkańcy pobliskich osiedli interweniowali już wiele razy w sprawie ławek, ale jak na razie ich prośby pozostawały bez echa.
-Do parku przychodzi mnóstwo ludzi. Warto by pomyśleć o tym, żeby stworzyć tam coś w rodzaju ścieżki edukacyjnej, a postawienie ławek to już konieczność, ponieważ w całym parku, który jest dość duży stoi dosłownie jedna stara, zdewastowana ławka bez oparcia- mówi Anna Kozłowska, mieszkanka ulicy Szymanowskiego.- W tej sprawie interweniowaliśmy już kilka lat temu u władz Ostrowca, ale wówczas nasze prośby zostały zlekceważone.
I teraz informacja na, którą mieszkańcy Ostrowca czekali od wielu lat.
„Wydział Infrastruktury Komunalnej informuje, że po otrzymaniu telefonicznej interwencji mieszkańców ulicy Piaski oraz ulicy Szymanowskiego zlecony został w dniu 5 maja 2015 roku do Zakładu Usług Miejskich montaż trzech ławek na terenie Parku Saletyńskiego oraz jednej ławki w pasie drogowym ulicy Szymanowskiego”.
Taką informację otrzymaliśmy od pracowników Urzędu Miasta w Ostrowcu.

Polecamy również