Senator Jarosław Rusiecki swoim wpisem wywołał skandal

osp szumowiny

osp szumowinyJarosław Rusiecki. Senator Prawa i Sprawiedliwości z Ostrowca Świętokrzyskiego wywołał w niedzielę ogromny skandal – zamieścił na swoim profilu zdjęcie strażaków ochotników ze sztandarem przerobionym na tęczową flagę i figurką Świętego Floriana. Zdjęcie opisano – „Nowe PSL”. Wpis i zdjęcie senator umieścił około 13 – od razu wywołało lawinę krytyki i zapowiedź oficjalnej reakcji. Około 17 post został usunięty, a senator  przeprosił urażonych, ale i tak jego zachowanie wywołało w sieci falę krytyki.

Strażacy – ochotnicy przed remizą z napisem „LGBT”, tęczową flagą w dłoniach zamiast sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej – takie zdjęcie z podpisem „Nowe PSL”, zamieścił na swoim profilu facebookowym senator Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Rusiecki. To jego reakcja na informację o dołączeniu Polskiego Stronnictwa Ludowego do Koalicji Europejskiej. Około godziny 17, post nie był już dostępny, a senator przeprosił urażonych.

Wciąż można zobaczyć, jak wyglądał, bo srceen posta senatora Rusieckiego udostępnił na swoim fanpejdżu Adam Jarubas, prezes świętokrzyskiego PSL.

Senator na początku tłumaczył w komentarzach:

Nie mam zamiaru obrażać OSP, ale wiem jakie są realia w relacji PSL – OSP. Jestem ciekaw, kto powinien wstydzić się gdy kandydaci z Nowego Europejskiego PSL pojawią się na wiecach, również na zebraniach OSP, przed wyborami do parlamentu europejskiego. Jak będą argumentować swoje decyzje. Głosujesz na PSL wybierają PO albo Nowoczesną. Stanisław Mikołajczyk przewraca się w grobie.

Około 17 zarząd krajowy Polskiego Stronnictwa Ludowego już zapowiedział oficjalną reakcję na wpis senatora.Około 18 Waldemar Pawlak, szef Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce zapowiedział złożenie oficjalnej skargi do Marszałka Senatu. Po ostrych, krytycznych komentarzach został on przez autora… usunięty. Wielu obserwujących profil senatora zrobiło jednak srceeny i zaczęło zaczęło je wrzucać na jego profil.

Około 17 zarząd krajowy Polskiego Stronnictwa Ludowego już zapowiedział oficjalną reakcję na wpis senatora.
Około 18 Waldemar Pawlak, szef Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce zapowiedział złożenie oficjalnej skargi do Marszałka Senatu. Po ostrych, krytycznych komentarzach został on przez autora… usunięty. Wielu obserwujących profil senatora zrobiło jednak srceeny i zaczęło zaczęło je wrzucać na jego profil.

Po godzinie 18 senator Rusiecki zamieścił wpis w którym przepraszał strażaków: „Nie było moim zamiarem obrażanie strażaków z OSP, ale jeśli ktoś poczuł się urażony to przepraszam.”

Szybko udało się ustalić, że na przerobionym zdjęciu widać strażaków i remizę strażacką w niewielkiej miejscowości Szerenosy w gminie Juchnowiec Kościelny w województwie podlaskim.

fot: / screen z profilu FB) oraz OSP.pl

 

 

Polecamy również