Futbol bez ograniczeń

Ponad 40 drużyn, 300 zawodników i tyle rozegranych piłkarskich pojedynków – to efekt podsumowania turnieju Playarena w Ostrowcu Świętokrzyskim. Finał amatorskiej ligi futbolowej cieszy się w całej Polsce ogromnym powodzeniem. Podobnie było w Ostrowcu o czym świadczą liczby.

Rozgrywki cechuje elastyczny regulamin – drużyny za pośrednictwem kapitanów same wybierają gdzie, kiedy i na jakich zasadach rozegrają mecz. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy może znaleźć czas na podjęcie rywalizacji. Stąd też gra odbywała się na Orlikach, boiskach szkolnych lub halach. Ważne, że stworzono model umożliwiający grę wszystkim: dzieciom, młodzieży i dorosłym i to za darmo, i bez żadnych formalnych ograniczeń. W minioną sobotę ostrowieccy ambasadorzy zorganizowali Matchday, podczas którego wyłoniono finalistę Pucharu Playarena w Ostrowcu Świętokrzyskim. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Jarosław Górczyński.
– Cieszę się, że takie imprezy trafiają do Ostrowca – mówił prezydent Górczyński podczas ceremonii otwarcia na stadionie przy ul. Świętokrzyskiej. – Cieszę się, że zaangażowani są w nią amatorzy, dla amatorów, ale na zawodowym, profesjonalnym poziomie. Jestem dumny, że nasze miasto pretenduje do miana gospodarza półfinałów krajowych. Trzymam kciuki, aby to się udało. To świetna promocja dla miasta. Dziś życzę przede wszystkim dobrej zabawy.
Stawką wszystkich turniejów eliminacyjnych jest awans do finału Ligi Nike Playarena, który 1 sierpnia odbędzie się w Warszawie. To właśnie podczas tych zawodów wyłoniona zostanie najlepsza drużyna w naszym kraju w piłce nożnej 6-osobowej w sezonie 2014/2015. Ostrowiecki finał wypadł bardzo udanie dla drużyny Żbików, która pokonała jednobramkowo Red Devils. Warty zaznaczenia jest fakt, że organizatorzy zadbali nie tylko o same rozgrywki. W celu podkreślenia rangi piłkarskiego święta włączeni zostali również zawodnicy szkółek piłkarskich oraz pomarańczowo – czarni z KSZO 1929. Ci ostatni w towarzyskim meczu z finalistami Playareny pokazali swoją wyższość umieszczając 5 razy piłkę w bramce Żbików.
– Dziękujemy prezydentowi miasta za przychylność i pomoc w realizacji naszej imprezy. Mamy nadzieję, że turniej trafi do Ostrowca Świętokrzyskiego, a Zwycięzca Pucharu wraz z Mistrzem Miasta – Hi – Sportem awansują co najmniej do półfinałów rozgrywek, które będą gwarantowały miejsce w Wielkim Finale w Warszawie – powiedział Krzysztof Marzec, ambasador Playareny w Ostrowcu Świętokrzyskim. Najlepsi zawodnicy oraz drużyny zostały uhonorowane pucharami prezydenta miasta, które wręczyła przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda – Dudek.turniej 1turniej2turniej5turniej6turniej10turniej11turniej12turnierj9turniej3

Foto. UM Ostrowiec

Polecamy również