Ćmielów od nowa, czyli czas na zmiany

sobieraj

IMG_9800-EditIMG_0396IMG_0403Robert Sobieraj, kandydat na stanowisko burmistrza miasta i gminy Ćmielów – reprezentujący bezpartyjny Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Ćmielów Od Nowa – dzisiaj oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą. Podczas spotkania w ćmielowskim Domu Kultury zaprezentował 5 filarów opracowanego programu oraz przedstawił kandydatów do rady miejskiej.

Komitet Wyborczy Gmina Ćmielów Od Nowa stworzył program rozwoju naszego miasta i gminy. Ta idea jest wynikiem wielu rozmów z mieszkańcami. To nie są moje pomysły, to są ich potrzeby – mówił Robert Sobieraj, otwierając spotkanie inauguracyjne. – W programie naszego komitetu nie ma obiecanek, nie ma złotych gór, są rozwiązania, które sprawią, że w naszym wspólnym mieście zmieni się podejście do człowieka. Od tego trzeba zacząć. Program obejmuje obszary działań, które mają przyczynić się do odnowy Ćmielowa. Obszary działań zostały zdefiniowane jako: Człowiek, Zdrowie i bezpieczeństwo, Oświata i nauka, Gospodarka i rolnictwo, Innowacje i promocja. Kandydat zapowiedział, że w najbliższym czasie będzie przybliżał wyborcom szczegółowe założenia i plany. Podkreślił też, że obecna sytuacja gminy jest trudna, a potrzeba zmian bardzo silna. Konieczne jest zrealizowanie inwestycji infrastrukturalnych, nadrobienie zaległości i straconych szans. – Dziś Ćmielów stoi w miejscu pod wieloma względami. Dlaczego tak wielu młodych ludzi stąd wyjeżdża? Jakim miejscem ma być Ćmielów za 10, 20 lat? Co zrobimy, kiedy już nie będzie unijnych pieniędzy? Mamy sporo do nadrobienia w naszej małej ojczyźnie – zaznaczył kandydat. – Nasza gmina naprawdę na to zasługuje, a czas biegnie szybciej niż nam się wydaje.

Jak podkreślił Robert Sobieraj, wybór miejsca spotkania nie był przypadkowy. W pobliżu ćmielowskiego Domu Kultury mieści się siedziba dawnego zespołu szkół, a obecnie likwidowanego gimnazjum. Jednym w filarów programu wyborczego KWW Gmina Ćmielów Od Nowa jest właśnie edukacja. Za postulatami idą konkretne działania – świadczy o tym fakt, że po rozmowach w Kuratorium Oświaty w Ostrowcu Świętokrzyskim i w Polskich Fabrykach Porcelany Ćmielów i Chodzież SA istnieje realna szansa na przywrócenie zawodowej szkoły średniej. Byłaby to ogromna zmiana dla Ćmielowa i dla lokalnej społeczności. Obecnie gmina wyludnia się i starzeje, ponieważ młodzi ludzie nie mają tu możliwości edukacji i rozwoju – muszą więc wyjechać, aby je znaleźć.

Oprócz edukacji w prezentowanym programie znalazło się m.in. włączenie mieszkańców w proces kreowania samorządowej polityki społeczno-edukacyjnej, stworzenie dziennego domu seniora, promowanie i wykorzystanie potencjału turystycznego gminy oraz tradycji związanych z produkcją porcelany.

Przedstawiając kandydatów do rady miejskiej, Robert Sobieraj powiedział: – Nasza gmina potrzebuje zmiany. Potrzebni są ludzie ze świeżym spojrzeniem, energią i pasją do działania. Przez ostatnie miesiące pracowałem nad tym, by zbudować zespół ludzi, z którymi wystartuję w najbliższych wyborach samorządowych. Ten zespół tworzą zarówno doświadczeni samorządowcy, jak i osoby, które do tej pory były znane głównie z działalności społecznej czy zawodowej. Chcemy wspólnie rozmawiać o Ćmielowie i wspólnie Ćmielów zmieniać.

Kandydaci do Rady Miasta w Ćmielowie Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Ćmielów Od Nowa
DSC02909DSC02907NIKODEM Katarzyna Maria

SOBIERAJ Robert Paweł

OTOLIŃSKA Ewelina Anna

DZIEWIECKI Emil

SITEK Artur Sławomir

MARUSZCZAK Dariusz

SYKAŁA Jerzy

BOCIEK Patryk

LENARD Dagmara Kinga

KWAŚNIAK Marek Jacek

SZCZĘSNY Michał Adam

DOMAGALSKA Aneta

BUKOWSKA Anna Maria

 

 

 

Polecamy również