Uczniowie mówią przemocy NIE!!!!

nie przemocy

Uczniowie z ostrowieckich szkól mówią przemocy „Nie”. Obchody Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy odbyły się w sali kina „Etiuda”. Podczas uroczystej gali nagrodzono autorów najlepszych prac plastycznych, zaś wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.nie przemocy1 nie przemocy2 nie przemocy 7 nie przemocy3 nie przemocy4 nie przemocy6

– W tym roku wpłynęło około 80 prac, więcej niż podczas pierwszej edycji konkursu – mówi Joanna Pikus, przewodnicząca Interdyscyplinarnego Zespołu do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, działającego przy gminie Ostrowiec. – Część rysunków jest naprawdę przejmująca. Pokazuje wyraźnie, że dzieci spotykają się z przemocą i agresją w swoim otoczeniu. Jest to dla nas ważny sygnał. Na pewno będziemy te prace analizować i reagować. Zespół powstał właśnie po to, by pomagać ostrowieckim rodzinom, które znalazły się w matni przemocy. Współpracujemy także ze szkolnymi pedagogami, bowiem przemoc rówieśnicza w szkołach również jest poważnym problemem.

W kategorii przedszkoli, miejsce pierwsze w konkursie zajął Szymon Struski z Publicznego Przedszkola numer 21. Na drugim znalazła się Iga Boleń z Publicznego Przedszkola numer 19, zaś na trzecim Zuzanna Zaroda z Przedszkola Specjalnego Promyk.

Wśród uczniów klas młodszych szkół podstawowych wygrał Dominik Babiarz z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 9. Miejsce drugie zajęły Wiktoria Raźnik i Lena Serafin ze Specjalnej Szkoły Podstawowej Promyk. Na trzecim miejscu znalazł się Krzysztof Godzina z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 10.

W kategorii klas IV – VII zwyciężyła Amelia Borcuch z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1. Na miejscu drugim była Aleksandra Kwapisz z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 14, a na trzecim Alan Bogdański z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 10.

Wśród gimnazjalistów triumfowała Julia Wójcicka z Publicznego Gimnazjum numer 3. Na miejscu drugim był jej kolega Oskar Łepecki, a na trzecim Szymon Wąsik ze Szkoły z Pasją imienia Elżbiety Sołtys.

 

Polecamy również