Szczyt bezmyślności

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie zatrzymali 25 –letniego mieszkańca powiatu ostrowieckiego. Mężczyzna podróżując jako pasażer, w trakcie jazdy rzucił butelką w inny pojazd. W wyniku tego zdarzenia spowodował uszkodzenia samochodu na kwotę blisko 2 tysięcy złotych. Teraz za skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  -Wszystko działo się na trasie K78 w miejscowości Nagłowice- informuje Kamil Tokarski z Zespołu Prasowego Komendy wojewódzkiej w Kielcach. – Z jadącego VW Transportera nieznana osoba rzuciła butelką w inny jadący w przeciwnym kierunku pojazd marki Renault. Rzucona butelka po wypitym alkoholu wybiła dwie szyby w samochodzie. Kierujący Renaultem zaalarmował policję o nadzwyczajnej sytuacji, a także określił w jakim kierunku jedzie pojazd z którego ktoś wyrzucił butelkę.
Od razu na miejsce zostały skierowane policyjne patrole. Już po kilkunastu minutach funkcjonariusze jędrzejowskiej drogówki zatrzymali do kontroli VW Transportera. W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili, iż jeden z pasażerów w trakcie jazdy wyrzucił butelkę po wódce. Okazał się nim 25 –letni mieszkaniec powiatu ostrowieckiego, który w chwili zdarzenia miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz za narażenie kierującego Renaultem na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz uszkodzenie mienie odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Foto Internet

Polecamy również