Tenisowa dominacja w Ożarowie

Dużym sukcesem ostrowieckich zawodników zakończył się II Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Ożarowa. Ostrowczanie zdominowali zawody i zwyciężyli w większości kategorii.
W najbardziej prestiżowej kategorii open zwyciężył Zbigniew Dąbrowski, który w finale pokonał reprezentanta gospodarzy Zbigniewa Jopka 6-4 6-2. W początkowej fazie pierwszego seta prowadził Jopek, później do głosu zaczął dochodzić Dąbrowski. Przy stanie 5-4 dla ostrowczanina zaczął padać deszcz i tenisiści musieli przerwać pojedynek. Po wznowieniu gry Dąbrowski wygrał pierwszą partię i dzięki dobrej grze zwyciężył drugiego seta 6-2.
– To był trudny mecz- mówi Zbigniew Dąbrowski. – Zbyszek Jopek pokazał dobrą grę i nie było łatwo z nim wygrać. To był wyczerpujący turniej. Tym bardziej jestem zadowolony ze zwycięstwa. To była niezwykle udana impreza pod względem organizacyjnym.
W meczu o 3 miejsce Rafał Żarów z Tarnobrzega wygrał z Romanem Jagodzińskim 6-3 6-1.
Wśród kobiet najlepsza była Klaudia Szafińska, która w decydującym meczu pokonała Elizę Pytel ze Starachowic 6-4 6-0. W pierwszym secie Eliza Pytel prowadziła 4-3. Od tego momentu Klaudia zaczęła świetnie grać i nie pozwoliła rywalce zdobyć nawet gema.
-Cieszę się, ze udało mi się obronić tytuł sprzed roku-mówi Klaudia Szafińska. –Zrewanżowałam się Elizie za porażkę w finale turnieju halowego w Ostrowcu. Jestem bardzo zadowolona ze swojej gry. Forma rośnie.
Trzecie miejsce w zawodach zdobyła młoda nadzieja ostrowieckiego tenisa Marta Bęben.
W grze podwójne pierwsze miejsce wywalczyli Waldemar Połetek i Marek Młodnicki.

Weterani ostrowieckiego tenisa w decydującym o tytule spotkaniu pewnie wygrali z parą gospodarzy Andrzej Janik/Zbigniew Jopek 6-3 6-1.
– Zwycięstwo w turnieju nie przyszło nam łatwo- mówi Marek Młodnicki. – Nawierzchnia tartanowa preferowała miejscowych tenisistów, którzy często grają na obiektach Alitu.Najtrudniejszy był mecz ćwierćfinałowy z parą Dariusz Kiljański/ Piotr Oparowski. Było wiele dramaturgii. Zwyciężyliśmy dopiero po supertiebreaku.
Na trzecim pozycji uplasowała się inna ostrowiecka para Zbigniew Dąbrowski/Kamil Kozakiewicz, która w decydującym o najniższym stopniu podium pokonała ożarowski debel Grzegorz Witek/ Jarosław Lipowski 4-6 6-4 10-2.
Wśród dziewcząt zwyciężyła Marta Bęben przed Kamilą Dąbrowską i Julią Kwiecień. W kategorii chłopców wygrał Dawid Czerwonka, który w decydującym meczu pokonał Bartka Lebiodę.tenis ozarow1tenisozarow2tenisozarow3tenisozarow5
II Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Ożarowa przeszedł do historii. Impreza stała na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Dzięki wsparciu burmistrza Marcina Majchra zawodnicy mogli liczyć na atrakcyjne nagrody i puchary, które wręczano na scenie podczas Dni Ożarowa.Turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tej edycji wzięło udział więcej zawodników niż rok temu.
Rozpoczął się drugi sezon Philipiak Milano Powiatowej Ligi Tenisowej, W premierowym meczu I ligi Marcin Nartowski pokonał Klaudię Szafińską 6-3 2-6 6-4.W pozostałych meczach Rafał Lipczyński pokonał Aleksandra Pękalskiego 6-3 7-5 i Klaudia Szafińska zwyciężyła Grzegorza Zimnickiego 6-4 6-3. W tabeli prowadzi Szafińska 4 pkt przed Lipczyńskim 3 pkt i Nartowskim 2 pkt.
Trwają zapisy do Powiatowej Ligi Tenisowej w Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe „Winner”. Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem tel. 781 244 449. Serdecznie zapraszamy