Taniej za usługi

Tego jeszcze nie było. Władze Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej zdecydowały o obniżeniu cennika usług świadczonych przez jej pracowników na rzecz lokatorów. I tak od teraz będzie można zdecydowanie taniej wymienić przeciekającą rurę przy zlewie, naprawić baterię przy wannie, a nawet wymienić podłogę w mieszkaniu. Zmiany wymusił wolny rynek, który w Polsce panuje od .. 25 lat.
– Nie ukrywam, że zmianę cennika wymusiła na nas obecna sytuacja, ponieważ na rynku pojawiło się sporo firm świadczących swoje usługi – mówi kierownik administracji osiedla Pułanki Ryszard Słowiński. – Chcemy być konkurencyjnie i dlatego zaproponowaliśmy cennik usług, które jest zdecydowanie niższy od poprzedniego. Z drugiej strony zdajemy sobie sprawę z tego, że na rynku pojawiło się wielu pseudofachowców, którzy tylko chcą naciągnąć lokatorów na pieniądze. Świadczone przez nich usługi są na niskim poziomie i niejednokrotnie lokator przychodzi później do administracji i prosi o pomoc. Usługi jakie świadczymy dotyczą wszystkiego co dotyczy mieszkania. W cenniku znajduje się ponad 70 pozycji. I tak na przykład za wyminę uszczelki przy kranie trzeba zapłacić 10 zł. Podobnie za naprawę spłuczki czy demontaż grzejnika.
Po raz kolejny okazało się, że wolny rynek przyczynia się do obniżenia cen za świadczone usługi. Nawet taki bastion przeszłości jak spółdzielnia mieszkaniowa musiała zareagować na zamiany. Aczkolwiek trochę późno, bo wolny rynek mamy już od 25 lat. Jednak lepiej późno niż wcale.

Polecamy również