Telewizja w „Budowlance”

W Zespole Szkół numer 2 w Ostrowcu wszystkie uroczystości i ważniejsze wydarzenia związane z tą placówką oświatową dokumentowane są przy pomocy kamery i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zarejestrowane materiał uczniowie i nauczyciele mogą oglądać później na ekranach monitorów. „Czyli TV” taką nosi nazwę stacja telewizyjna działająca w popularnej „budowlance”.
– Od dawna pasjonowało nas robienie krótkich filmów dokumentalnych i dzięki szkolnej telewizji możemy realizować swoje zamiłowanie – mówi Adrian Klepacki uczeń drugiej klasy o profilu informatycznym Zespołu Szkół nr 2. – Przy pomocy kamery dokumentujemy wszystkie ważniejsze wydarzenia związane z naszą szkołą, ale nie tylko. Nasi koledzy i koleżanki biorą często udział w rożnych ciekawych wydarzeniach, które odbywają się w innych szkołach. Wówczas my też jesteśmy tam z kamerą. Każda impreza sportowa rozgrywana na terenie „budowlanki” jest dokumentowana przy pomocy kamery. Wydaje nam się, że w ten sposób łatwiej zainteresujemy naszych kolegów i koleżanki tym co dzieje się w szkole niż na przykład za pomocą gazetki ściennej.
W skład zespołu redakcyjnego wchodzi kamerzysta, montażysta oraz dziennikarze.
– Bardzo często w montażu pomagają nam nasi nauczyciele – mówi Sebastian Kateusz. – Staramy się, żeby nasze filmy i relacje były wykonane w sposób profesjonalny. Niejednokrotnie przeprowadzamy wywiady z ciekawymi ludźmi, którzy odwiedzają naszą szkolę. Żeby nas oglądać wystarczy na kanale „Yu Tube” wbić „Czyli TV” i każdy chętny będzie mógł śledzić to co wydarzyło się w „budowlance”.
Gratulujemy pomysłu i nowatorskiego sposobu dokumentowania i publikowania relacji ze szkolnych wydarzeń. Teraz czekamy tylko na to jak szkolna telewizja będzie się rozwijać, a ma to nastąpić od nowego roku szkolnego.

Polecamy również