Armagedon !!!

DSC02227DSC02232Mieszkańcy miejscowość Sarnówek Duży gmina Bodzechów przeżyli w czwartek ogromną tragedię. Nad ich miejscowości przez kilka minut szalała trąba powietrzna wyrządzając ogromne szkody. Kilka zerwanych dachów z domów mieszkalnych i kilkanaście z budynków gospodarczych. Mnóstwo połamanych drzew to bilans kataklizmu. Najbardziej poszkodowanym jest Mariusz Kiszka. Z jego domu trąba powietrzna zerwała cały dach, który remontował kilka lat temu.
– To był moment. Nagle zrobiło się ciemno i zaczął szaleć ogromny wiatr. Ja, moja żona i córka byliśmy w tym czasie w domu. W pewnym momencie usłyszałem ogromny huk. Po chwili zobaczyłem, że na naszym domu nie ma dachu. Przez kilak godzin nie mogłem dojść do siebie. Całe szczęście, że kilka lat temu ubezpieczyłem dom od tego typu zdarzeń- powiedział Mariusz Kiszka.
Anna Przydatek ledwo uszła z życiem
– Siedziałam w samochodzie i pewnym momencie ogromny kawal eternitu uderzył w moje auto- opowiada pani Ania. – Tylna szyba została rozbita w drobny mak. Gdyby eternit spał dwa metry dalej byłoby po mnie.
Najbardziej poszkodowani dostaną pomoc już jutro.
– W piątek zaczniemy wypłacać zapomogi, które będą wynosić do sześciu tysięcy złotych- informuje wójt gminy Bodzechów Jerzy Murzyn.- Chciałbym podkreślić wspaniałą prace strażaków. Tych zawodowych oraz druhów z OSP.
– W działaniach brało udział 40 strażaków. Zabezpieczaliśmy miejsca, gdzie trąba powietrzna wyrządziła szkody. Na terenie powiatu ostrowieckiego doszło do zerwania dachów z budynków gospodarczych także w miejscowościach Goździelin i Sudół. – poinformował dowodzący akcjąDSC02224DSC02222DSC02223DSC02224 DSC02225DSC02226DSC02230DSC02233DSC02234DSC02236DSC02237DSC02238DSC02239 Sławomir Rykwa z PSP Ostrowiec.
W Sarnówku Dużym do tej pory nie ma prądu i nie działają telefony.

Kilka zerwanych dachów z domów mieszkalnych i kilkanaście z budynków gospodarczych. Mnóstwo połamanych drzew to efekt trąby powietrznej jaka przeszła kilkadziesiąt minut temu nad gminą Bodzechów.
– Najbardziej ucierpieli mieszkańcy miejscowości Sarnówek Duży, gdzie dodatkowo zostały zerwane linie energetyczne. W tej miejscowości nie działają także telefony. Na miejscu w tej chwili przebywa 40 strażaków, którzy pomagają w likwidowaniu szkód- poformowali oficer dyżurny straży pożarnej w Ostrowcu.
O sytuacji będziemy informować na bieżąco.

tajfun2tajfun 3tajfun 4

Polecamy również