Medyczny piknik na „Słonku”

pierwsza pomoc

Klub Pacjenta „Serce jak dzwon” działający przy Przychodni „Rodzina”, rada osiedla Słoneczne oraz Dziecięcy Dom Kultury zapraszają na piknik medyczny, który odbędzie się w piątek 31 lipca pod hasłem „Nie bójmy się udzielać pierwszej pomocy”. W programie organizatorzy przewidzieli między innymi: bezpłatne badanie cholesterolu, ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru. Drużyny PCK zaprezentują pokaz ratownictwa medycznego. Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się pokaz tresury psa policyjnego. Podczas pikniku udzielane będą bezpłatne porady prawne. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać ze specjalnej wagi, która pokazuje nie tylko ilość kilogramów, ale mierzy także poziom wody i tłuszczu. Na scenie zaprezentują się „Perły” Ryszarda Góry. Pracownicy Sanepidu ostrzegać będą przed zgubnymi w skutkach działaniami dopalaczy. Organizatorzy zadbali także o darmowy poczęstunek. Każdy kto zgłodnieje będzie mógł się poczęstować pyszną wojskową grochówką i skonsumować kiełbasę z grilla. Z łakoci przewidziano cukrową watę. Do zabawy dla dzieci będą dmuchane zamki i maszyny do robienia mydlanych baniek.
– Celem pikniku jest propagowanie pierwszej pomocy, która bardzo często ratuje ludzkie życie – mówi Małgorzata Krysa – Kowal, lekarz z Przychodni „Rodzina”. – Niejednokrotnie te pierwsze trzy, cztery minuty od zawału serca, wypadku samochodowego czy udaru mózgu są decydujące.
Początek imprezy godzina 16 na boisku obok Dziecięcego Domu Kultury na osiedlu Słoneczne. Wobec takiej ilości atrakcji impreza zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na festyn.
Foto. Internet

Polecamy również