WIGOR dla seniorów

Ostrowiec Świętokrzyski znalazł się w gronie 119 samorządów z Polski, które otrzymały dofinansowanie na prowadzenie dziennego domu w ramach programu Senior-WIGOR. Nasz samorząd na jego realizacje pozyskał 192 070,53 zł.DSC02355
Program adresowany jest do osób niepracujących w wieku 60+. W dziennym domu Senior-WIGOR będą mogli spędzić co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Znajdzie się w nim pomieszczenie m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteką, sprzętem RTV oraz komputerem z dostępem do internetu). Zapewniony będzie także ciepły posiłek.
– Na realizację tego projektu przewidzieliśmy budynek dawnej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 przy ulicy Sienkiewicza, gdyż mam już pomysł jak go zagospodarować- zapowiada prezydent miasta Jarosław Górczyński.
W środę samorządy, które otrzymają dofinansowanie na utworzenie dziennych domów Senior-WIGOR odebrały promesy z rąk premier Ewy Kopacz oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza, ministra pracy i polityki społecznej. Nie zabrakło tam przedstawicieli naszego samorządu na czele z wiceprezydent Marzeną Dębniak i prezes ARL Magdaleną Salwerowicz.
– Senior-WIGOR to szansa na godną starość. To wsparcie zarówno dla osób starszych, ale także dla ich rodzin. Seniorzy będą mieli zapewnioną profesjonalną opiekę, ale przede wszystkim będą mogli spotkać się z drugim człowiekiem – mówił podczas spotkania z samorządowcami minister Kosiniak-Kamysz. Nie da się budować polityki senioralnej bez solidarności. Chodzi zarówno o solidarność pomiędzy starszym i młodszym pokoleniem, ale także pomiędzy administracją rządową i samorządami. Seniorzy chcą być aktywni. Spotykając się z nimi widzę, że pomysłów i energii im nie brakuje, często jednak nie mają gdzie realizować swoich pasji. Dom Senior-WIGOR to miejsce, gdzie będą mogli się spotkać oraz aktywnie spędzić czas w rodzinnej atmosferze.

Polecamy również