Plony dla prezydenta

Dobrodziejstwo dla seniorów i cudowne miejsce odpoczynku – tak ostrowieccy działkowcy zachwalali ogrody podczas spotkania z prezydentem Jarosławem Górczyńskim. Gospodarz miasta spotkał się z przedstawicielami jedenastu funkcjonujących na terenie Ostrowca Św. ogrodów działkowych. Za pomoc, wsparcie i życzliwość dla świętokrzyskich działkowców prezydent z rąk Edwarda Galusa Prezesa OZŚPZD odebrał okolicznościowy grawerton. Jak podkreślał Jan Stańczak Dyrektor Biura OZŚPZD to dowód uznania od całego środowiska.
-Zawsze z uwagą i pozytywnym nastawieniem wypowiadam się na temat zielonych płuc miast –mówił Jarosław Górczyński, dziękując za wyróżnienie – Sam lubię pracę w ogrodzie, choć nie zawsze mam na nią czas.
Podczas spotkania Przewodniczący Kolegium Prezesów ROD naszego regionu Bogdan Nowocień i Stanisława Bzymek Sekretarz Kolegium zachęcali do dyskusji. Działkowcy chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Nie da się ukryć, że bez kawałka ziemi w centrum miasta nie wyobrażają sobie życia. Ogród to przede wszystkim ich wielka pasja, a dla wielu sposób na życie i spędzanie wolnego czasu. Tu odpoczywają, spotykają się z rodziną i znajomymi. Prawda jest też taka, że przez lata ogrody działkowe zmieniły się. Jeszcze kilkanaście lat temu działkowcy każdy skrawek terenu przeznaczali na uprawę warzyw, sadzili krzewy i drzewa owocowe. Dziś niejeden właściciel ogrodów może poszczycić się pięknymi krzewami ozdobnymi, różnymi gatunkami traw czy iglaków. To prawdziwe ogrody rekreacji. Ale są jeszcze działkowcy, którzy wiosną sieją, a latem i jesienią zbierają z pola plony. I właśnie część takich płodów wraz z bukietem mieczyków przekazano prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu Ze strony gminy prezydent zapewnił o dalszym poparciu dla działkowców.

Polecamy również