Nagrody za bezpieczeństwo

bez5cz

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się powiatowe eliminacje X Edycji konkursu „Bezpieczeństwo Na Piątkę”. Do konkursu w powiecie ostrowieckim przystąpiło 4 trzyosobowe drużyny ze szkół podstawowych.bez51bez52bez53bez54bez55

Głównym organizatorem konkursu jest Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach. Inicjatywa  łączy w sobie treści edukacyjne, prewencyjne, a także promuje bezpieczny wypoczynek. Turniej skierowany jest do uczniów klas V szkół podstawowych z całego województwa. Z powiatu ostrowieckiego w eliminacjach wzięło udział 4  trzyosobowe drużyny ze szkół podstawowych: PSP nr 1, PSP nr 3, PSP nr 5 i PSP nr 14. Konkurs składał się z testu wiedzy o bezpieczeństwie w tym też z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Drużyny zaprezentowały również wykonane przez siebie prace plastyczne propagujące bezpieczeństwo pod hasłem „Daj się zobaczyć”.

Pierwsze miejsce, a zarazem kwalifikację do III etapu wojewódzkiego tego konkursu, zajęła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskiego. Wszystkie drużyny za udział w eliminacjach otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy. Nagrody zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, a wręczone przez Panią Beatę Kobiałkę –  Inspektora Biura Prezydenta Miasta.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

 

Polecamy również