Pobiegajmy na Gutwinie !!!

Biegowe pożegnanie wakacji zafundował mieszkańcom Ostrowca Św. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. pobegajmy4W ostatnią niedzielę sierpnia w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin odbędzie się 4. runda cyklu biegów „III MosirGutwinRun2015”.

pobiegajmy2pobiegajmy3 W niedzielę poznamy zatem pierwszych biegaczy, którym w bieżącej edycji imprezy uda się skompletować „na raty” dystans półmaratonu lub maratonu. Przypomnijmy, że wzorem ubiegłych lat, w nagrodę czekają m.in. okazjonalne medale i koszulki techniczne z logo „MosirGutwinRun”. Co ważne, w Ostrowcu Św. za udział w biegach nie zapłacimy ani grosza! Na pięć dni przed 4. rundą do obu biegów głównych, na których prowadzona jest rywalizacja podczas tegorocznej edycji MosirGutwinRun, zgłosiło się 50 osób. Liczba ta z pewnością jeszcze się zwiększy, gdyż na zaliczenie czterech rund ma szansę przeszło sto osób więcej, bo aż 158. Co prawda regulamin pozwala na opuszczenie dwóch z sześciu rund, to jednak okazji do zrobienia sobie „pauzy” pozostało już niewiele. Ci którzy mają na swoim koncie udział tylko w jednym biegu na taką „pauzę” już sobie pozwolić nie mogą, jeśli 18 października, podczas kończącej cały cykl biegów 6. rundy chcą odebrać pamiątkowy medal i koszulkę, a może również „załapać się” na czołowe miejsca jednej z wielu nagradzanych kategorii wiekowych! Możemy już zdradzić… w tym roku koszulki będą w kolorze pomarańczowym!
Internetowe zapisy do 4. rundy prowadzone są na stronie internetowej www.ostrowiecbiega.mosir.ostrowiec.pl, w zakładce „MosirGutwinRun”. Dostępne są dwa formularze – dla osób, które nie brały do tej pory udziału w bieżącej edycji imprezy oraz skrócony – dla osób, które mają już na swoim koncie udział w tegorocznej imprezie. Formularze internetowe będą dostępne do piątku, do godziny 12. Później zapisy będą możliwe wyłącznie w dniu imprezy, w Biurze Zawodów, w godzinach 9.00-9.45.
„III MosirGutwinRun2015” to nie tylko biegi główne. Kwadrans przed rozpoczęciem kolejnego biegu do „Półmaratonu na raty” do wspólnego przytruchtania jednego okrążenie wokół zbiornika wodnego w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin (ok. 1km) zaproszeni zostaną pozostali uczestnicy imprezy – kibice! Tuż po zakończeniu rywalizacji do „Maratonu na raty” tradycyjnie odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół podstawowych. Najmłodsi rywalizować będą na dystansach od 100 do 1000 metrów. Każde dziecko otrzyma pamiątkowy dyplom oraz słodki poczęstunek, a pośród wszystkich rozlosowano też zostaną drobne nagrody rzeczowe.
Nagród nie zabraknie również dla starszych biegaczy. Jak zwykle cześć zostanie wylosowania już podczas kolejnej rundy, inne zostaną wręczone podczas podsumowania całego cyklu imprezy. Wśród Przyjaciół biegania w Ostrowcu Św. w tym roku są Sklep „Active Zone”, Restauracja Mc Doland’s, Piekarnia i Cukiernia „Skalski”, Grupa Ratownicza PCK w Ostrowcu Św., Sklepy Sportowe „Hi-Sport” i „Centrum Sport”, przychodnia Sport Medical Rehabilitacja, PKS Ostrowiec Św. i Zakład Produkcyjno – Handlowy „Adax”.
„III MosirGutwinRun2015” odbywa się pod patronatem Nadleśnictwa Ostrowiec Św. i Fundacji Wychowanie przez Sport – organizatora ogólnopolskiej akcji „BiegamboLubię”.

Polecamy również