Ruszyły zapisy do 2. rundy XI MosirGutwinRun 2023!

Na stronie www.ostrowiecbiega.pl otwarte zostały formularze zapisów do 2. rundy cyklu biegów i marszów „XI MosirGutwinRun 2023 – Maraton i Półmaraton na raty”. W imprezie, która zaplanowana została na niedzielę 11 czerwca, tradycyjnie do wyboru będą biegi na dystansie 10 i 5km, 5-kilometrowy marsz nordic walking oraz biegi dla dzieci na dystansach od 100 do 1000 metrów.

Zapisy prowadzone są na dwa sposoby. Pełny formularz ze wszystkimi niezbędnymi w procesie rekrutacji do imprezy danymi osobowymi wypełniają wyłącznie osoby, które zamierzają wystartować w tegorocznym cyklu po raz pierwszy. Pozostali, którzy mają już przypisany numer startowy (również jeśli ostatecznie nie przystąpili do rywalizacji 14 maja), wypełniają uproszczony formularz potwierdzający udział w 2. rundzie, w którym deklarują dystans i konkurencję. Z poziomu formularza można wybrać jeden lub oba dystanse, łącząc je w dowolnej konfiguracji (biegi na 10 i 5km lub bieg na 10km i marsz na 5km). Najmłodszych (do 13 roku życia) zapisujemy wyłącznie w dniu imprezy (w biurze zawodów), w towarzystwie rodzica lub opiekuna prawnego dziecka. Przed każdą rundą, w biurze zawodów, przyjmowane są również zgłoszenia drużyn do klasyfikacji rodzinnej.

Przypominamy, że aby zostać sklasyfikowanym w całym cyklu, należy zaliczyć udział w co najmniej czterech z sześciu rund, kompletując maraton i/lub półmaraton na raty. Maraton na raty zaliczymy biegnąć czterokrotnie dystans ok. 10km, a półmaraton na raty zaliczymy biegnąć lub maszerując czterokrotnie dystans ok. 5km. Jak co roku na każdego komu ta sztuka się uda czeka nagroda w postaci atrakcyjnego medalu oraz okolicznościowej koszulki. Najlepsi mogą ponadto liczyć na nagrody rzeczowe ufundowane przez licznych partnerów imprezy.

Patronat nad imprezą sprawują Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski.

Partnerami XI MosirGutwinRun 2023 są Zakład Produkcyjno – Handlowy Adax, Depil Concept, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZygZak, Restauracja Primo, Konrad Słowik – Osteopatia i Fizjoterapia, Centrum Rehabilitacji Markmed, Sport Medical – Tlenoterapia Hiperbaryczna, Agencja Reklamowa KreoGraf, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Szwajcaria Bałtowska, Browar Bałtów, Biuro Ochrony Osób i Mienia Scorpion, Galeria Mebli Arkadia, MimiTorek, Salon Komputerowy Render 2000, Centrum Sport, Finow Polska, Pizzeria DaGrasso oraz Fundacja Bo w Nas jest Moc.

Patronami medialnymi są Radio Kielce, Rekord – Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl, OstrowiecNews.pl.

Bieg Wiosny 2023 z okazji Dnia Dziecka

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza dzieci i młodzież z ostrowieckich przedszkoli i szkół na kolejną odsłonę Biegu Wiosny, który w tym roku zbiegnie się z obchodami Dnia Dziecka. Impreza plenerowa odbędzie się w sobotę 27 maja w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin.

Impreza rozpocznie się od atrakcji skierowanych do najmłodszych, czyli dzieci w wieku przedszkolnym. Od godziny 9 w namiocie obok budynku administracyjnego rozpocznie pracę biuro zawodów, w którym rodzice i opiekunowie prawni będą mogli dokonać zapisów indywidualnych swoich dzieci. W godzinach 10.15 – 11.15 na wyspie dzielącej zbiornik wodny przeprowadzone zostaną dla nich zabawy ruchowe, a w godzinach 11.15 – 11.45 bieg na dystansie 100 metrów. Ponadto dla wszystkich dzieci przebywających w tym czasie w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin organizatorzy przygotowali szereg innych ciekawych atrakcji, między innymi dmuchańce, które dla uczestników Ostrowieckiego Biegu Wiosny zostaną tego podczas imprezy udostępnione bezpłatnie.

Od godziny 10 w namiocie obok budynku administracyjnego rozpocznie pracę biuro zawodów dla Biegi Głównego, w którym będą mogli wziąć udział dzieci ze szkół podstawowych oraz nauczyciele, dyrektorzy i rodzice czy absolwenci szkół, którzy mogą swój udział zadeklarować dla konkretnej szkoły zwiększając jej szansę na nagrody finansowe. Bieg główny rozpocznie się o godzinie 12.15. Udział w nim polegać będzie na pokonaniu trasy o długości około 3 kilometrów wyznaczonej na terenie Gutwinu i w przyległym terenie leśnym. Trasę należy pokonać biegiem lub marszem, zgodnie z maksymą „Nieważne jest, jaką lokatę zajmiesz i w jakim czasie pokonasz trasę”. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich, nawet osoby, które na co dzień rzadko spędzają czas aktywnie. Podczas Biegu Wiosny nie będzie prowadzona rywalizacja indywidualna, ani zapisywana kolejność na mecie.

Najaktywniejsze szkoły otrzymają nagrody finansowe przeznaczone na poprawę warunków do organizacji zajęć sportowych, a najaktywniejsze przedszkola nagrody w postaci sprzętu sportowego.

Termin zgłoszeń grupowych mija 23 maja 2023r. Zgłoszenia należy dostarczyć w imieniu szkoły lub przedszkola do Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11 pokój 2.30) lub przesłać emailem skan zgłoszenia (w tym samym terminie) na adres ostrowiecbiega@mosir.ostrowiec.pl.

Polecamy również