Prestiżowa nagroda

W Poznaniu w pięknym, starym gmachu Uniwersytetu Ekonomicznego, odbyła się uroczysta gala Hetmanów. Podczas gali wręczono prestiżową nagrodę dla działaczy środowiska szachowego w Polsce. Jedną z kategorii było przyznanie tytułu Nauczyciela Roku 2015 w zakresie „Edukacji przez Szachy w Szkole”. Nagrodę tę, jako jedyny w Polsce otrzymał Pan Paweł Pietrzykowski Wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim. W podziękowaniu za liczne sukcesy swoich podopiecznych oraz propagowanie dyscypliny szachowej wśród dzieci i młodzieży w naszym mieście. Statuetka Hetmana jest dla szkoły środowiska szachowego naszego miasta bardzo cenną nagrodą i wielkim wyróżnieniem. Dyrekcja szkoły oraz cała społeczność szkolna kieruje szczególne podziękowania do Pana Jarosława Górczyńskiego Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Pani Anny Choiny i Pana Ryszarda Nowickiego z Klubu Szachowego Hetman do Świętokrzyskiego Związku Szachowego w Kielcach, którzy wspierają działania szkoły. Pragniemy, aby dobrą praktyką w naszych szkołach, było propagowanie gry w szachy która uczy logicznego myślenia, dyscypliny i organizacji.

Polecamy również